- arasında kimyasal kavgası!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Beyaz Saray'ın, ' hükümetinin başka bir kimyasal saldırıya hazırlandığı, bunun gerçekleşmesi halindeyse büyük bir bedel ödeyeceği' yönündeki açıklamasına ilişkin olarak, "Suriye'nin meşru hükümetine yönelik tehditler kabul edilemez" dedi.

Giriş Tarihi: 27.6.2017 15:32
ABD-Rusya arasında kimyasal kavgası!

Peskov, ' hükümetinin başka bir kimyasal saldırıya hazırlandığı' iddia eden Beyaz Saray açıklamasına dair bir soru karşısında, Beyaz Saray'ın bu beklentisini neye dayandırdığını bilmediklerini söyledi.

"Fakat açıklamadaki 'başka bir saldırı' biçimindeki kelime seçimi konusunda aynı fikirde değiliz. Ayrıca Suriye'nin meşru liderliğine yönelik benzer tehditleri kabul edilemez görüyoruz" diye devam eden Peskov, Suriye'nin Han Şeyhun kasabasında 4 Nisan'da düzenlenen kimyasal saldırıdan Suriye hükümetinin sorumlu tutulamayacağını çünkü bu olayla ilgili bir soruşturma yürütülmediğini belirtti.

Diğer taraftan Peskov, bazı terörist grupların elinde lar olması nedeniyle Suriye'de kimyasal saldırı gerçekleştirilmesi ihtimalinin hala geçerli olduğunu kaydetti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD-Rusya arasında kimyasal kavgası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz