Türkiye'nin yeni gözdesi Salda Gölü turistlerin ilgi odağı!

Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü son yıllarda berrak denizi ve kumsalı ile tüm turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Turkuvaz tonlarındaki deniz rengiyle ilginin merkezi haline gelen Salda Gölü mavi ve yeşil tonun içinde bulunduğu doğal güzellikleriyle tüm turistlerinde göz bebeği olmaya devam ediyor. 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak adından çokca söz ettiren göl sosyal medyada da ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 6.7.2017 10:27
Türkiye'nin yeni gözdesi Salda Gölü turistlerin ilgi odağı!

Gelenlerle mavi ve yeşil tonlarla huzur ve ferah sağlayan Selda Gölü turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak adından bolca söz ettiren Selda Gölü sosyal medyada ise adından sıkça söz ettiriyor.

Çevresinde bisiklet turları düzenlenen, kuş gözlenen, yüzülen ve dalış gerçekleştirilebilen göl, fotoğraf tutkunlarından da ilgi görüyor.

"MALDİVLER'E BENZİYOR

Selda Gölü'ne gelen ziyaretçilerden Uğur Yıldız, gölün güzelliğine sosyal medyadan tanıklık ettiklerini ve ordan gördüğü fotoğraflarla Denizli'den gelmeye karar verdiklerini belirtti.

Gölün manzarasını hayranlı anlatan Uğur Yıldız "Maldivler'e gitmedik ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla burasına benziyor. Sosyal medyada da öyle lanse ediliyor zaten. Güzel bir gün geçiriyoruz." dedi.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz'dan gelen açıklamada ise, Selda Gölü'nün turizm merkezi olma konusunda hızla ilerlediğini ve yapılan çalışmalarla birlikte adını kısa sürede tüm dünyaya duyuracağını belirtti.

"Salda Gölü diğer göllerimizden çok daha farklı özelliklere sahip. Dünya'nın en derin, en berrak, en sağlıklı ve yüzmeye müsait olan göllerinden bir tanesi. Türkiye'de ödül alan 5 gölden biri. Bu bölgenin bakir olma özelliği, ziyaret etme açısından daha da cazip hale getiriyor. Göle baktığınız zaman gölün tabanını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bölgedeki toprak yapısından dolayı oluşan beyazlıklar Mars'a benziyor ve başka benzeri yok. Salda Gölü, 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak biliniyor ve tanınıyor. Özellikle son yıllarda yoğun bir şekilde misafirlerimiz, ziyaretçilerimiz gelmeye başladı. Ulaşım ve alt yapıyla ilgili sorunlar çözüldükçe artışın olacağını değerlendiriyorum. İnsanlar çok rahat bir şekilde hafta sonunu ve hafta içini ya da yaz tatillerini burada geçirebilir. Özellikle sıcaktan bunalan insanların tabiatla iç içe olabileceği ender yerlerden biri."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin yeni gözdesi Salda Gölü turistlerin ilgi odağı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz