FETÖ’cü konsolosluk çalışanı hakkında her şey ortaya çıktı

Metin Topuz, 10 sene 6 ay ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda gece santral operatörü olarak çalışmış. Öte yandan Topuz'un, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi öncesi İstanbul Eski Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, FETÖ'nün polis amirleri Mahir Çakallı, Nazmi Ardıç, Yakup Saygılı, Mehmet Akif Üner ve Serdar Güldalı ile defalarca görüşme yaptığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 6.10.2017 14:49
FETÖ’cü konsolosluk çalışanı hakkında her şey ortaya çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminin arkasında kim yada kimlerin bulunduğuna tespit etmeye yönelik soruşturmada tutuklanan Metin Topuz'un, 35 yıldır ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda çalıştığı ortaya çıktı.

35 YILDIR KONSOLOSLUKTA ÇALIŞIYOR

ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. Topuz, 1982 Ağustos ayında ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda gece santral operatörü olarak işe başladığını belirterek, "1992 yılının Şubat ayına kadar bu işi yaptım. 1993 yılının Şubat ayında ABD Konsolosluğu Amerikan Federal Narkotik Polis Teşkilatı İstanbul Bürosu'na geçtim ve halen aynı işte çalışmaktayım" ifadelerini kullandı.

Metin Topuz'un sigortasının 1992 yılından bugüne ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nun ödediği öğrenildi.

O İSİMLERLE DEFALARCA GÖRÜŞME YAPTIĞI TESPİT EDİLDİ

ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminin arkasında kim yada kimlerin bulunduğuna tespit etmeye yönelik soruşturmada tutuklandı ve Silivri Cezaevi'ne gönderildi.

Metin Topuz'un, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi öncesi İstanbul Eski Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, FETÖ'nün polis amirleri Mahir Çakallı, Nazmi Ardıç, Yakup Saygılı, Mehmet Akif Üner ve Serdar Güldalı ile defalarca görüşme yaptığı tespit edildi.

Topuz, 'Siyasi ve askeri casusluk', 'Anayasal düzeni bozmaya teşebbüs' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarını işlediği gerekçesiyle tutuklandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü konsolosluk çalışanı hakkında her şey ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz