Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lılar Sağlıklı Ve Şiddetten Uzak Nesil İçin Yürüdü

Giriş Tarihi: 7.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:58
Amasyalılar Sağlıklı Ve Şiddetten Uzak Nesil İçin Yürüdü
’da 1-7 Mart Yeşilay Haftası ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.
Saraydüzü Kışlası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi önünde toplanan yöneticiler ve vatandaşlar, kadına şiddetin önlenmesi amaçlı hazırlanan dövizleri taşıyarak Şehzadeler Gezi Yolu’na kadar yürüdü.
Kamu kuruluşlarında çalışan kadınlar ve sağlık çalışanı kadınlarla protesto için yürüyüş yaptıklarını belirten Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Özellikle sağlık çalışanı kadınlarımız diğer kadınların yaptığı gibi fedakarlıkla önemli kamu hizmeti yürütüyor. İnsanlara faydalı olmaya çalışırken zaman zaman şiddete maruz kalıyorlar. ’Şiddete hayır’ diyeceğiz. Çoğu zaman uykusuz kalarak bize merhametle yaklaşıyorlar. Biz de onlara karşı saygılı, anlayışlı olmalıyız. Bu temennimiz sadece sağlık çalışanı kadınlar için değil tüm kadınlarımız için” diye konuştu.
Kutlanan Yeşilay Haftası’nda da toplumu ve gençliği zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak için büyüklerin sigarayı kullanmamaları gerektiğini vurgulayan Çomaktekin, beraberindeki Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte kadınlara karanfil dağıttı.
Yürüyüşe, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, İl Sağlık Müdürü M. Rüştü Ertosun, Halk Sağlığı Müdürü öner Nergiz, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Sadi Ergin, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamdi Yanık ile Yeşilay Amasya Şubesi Başkanı Halis Büyükbayraktar da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amasyalılar Sağlıklı Ve Şiddetten Uzak Nesil İçin Yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN