Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Çomaktekin Öğrencilere Diş Sağlık Seti Dağıttı

Giriş Tarihi: 4.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 21:31
Vali Çomaktekin Öğrencilere Diş Sağlık Seti Dağıttı
Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller’ projesi kapsamında Albayrak Ortaokulu’nda öğrencilere diş sağlık seti dağıttı.
Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür A. Hamdi Yanık ve diğer yetkililerle birlikte gittiği okulda düzenlenen programda konuşan Vali Çomaktekin, “Sadece il merkezinde yaşayan insanların değil, ilimizin en uzak noktasında bulunan köylerdeki halkımızın da sıkıntılarını takip edip, onlarında en iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için çaba sarf ediyoruz" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Güneş ile Halk Sağlığı Müdürü Nergiz’in normal çalışmalarının dışında sürekli olarak projeler ürettiklerine değinen Çomaktekin, "Bu projelerden bir tanesi de Sağlık Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller’ projesidir. Bu kapsamda ilimiz genelinde öğrencilerimize 17 bin 250 adet diş sağlık seti dağıtacağız. Halk Sağlığı Müdürümüz doktor arkadaşlarla ve diğer sağlık personeliyle beraber Amasya’nın her köşesinde siz sevgili çocuklarımızın küçük yaştan itibaren dişlerinizin sağlıklı olması için eğitim çalışması yürütecekler” diye konuştu.
Dolaştığı okulu temiz ve düzenli bulduğunu anlatan Çomaktekin, okul müdürü ve öğretmenleri de kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Çomaktekin Öğrencilere Diş Sağlık Seti Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN