Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzeler Haftası’nda Resim Sergisi Açıldı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:32
Müzeler Haftası’nda Resim Sergisi Açıldı
Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Müzeler Haftası dolayısıyla Ressam Safinaz Makasoğlu tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışını yaptı.
Amasya Müzesi’nde gerçekleşen sergiye Vali Çomaktekin’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel ve diğer misafirler katıldı.
Müzelerin geçmişi geleceğe taşıyan köprüler olduğunu belirten Vali Çomaktekin, “Bir oku ne kadar geriden çekersiniz, o kadar ileriye gider. Dolayısıyla insanlarında geçmişlerini iyi bilmeleri gerekmektedir. Müzeler bu bakımdan önemlidir. Müzeler geçmişin tarihini, sanatını, kültür birikimini, insanların düşünce tarzını, yaşam şartlarını gelecek kuşaklara aktaran çok önemli merkezlerdir” dedi.
Çeşitli müzelerin yer aldığı Amasya’nın bir açık hava müzesi olduğunu vurgulayan Çomaktekin, “Bu kapsamda sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize müzeleri iyi anlatmamız, gezdirmemiz, ayrıca müze sevgisi aşılamamız gerekiyor” diye konuştu.
Açılışın ardından sergide yer alan eserleri inceleyen İbrahim Halil Çomaktekin, müze içerisinde çocuklara verilen ebru sanatı eğitimini de izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzeler Haftası’nda Resim Sergisi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN