Vali Çomaktekin Köy Yollarındaki Asfalt Çalışmalarını İnceledi

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Vali Çomaktekin Köy Yollarındaki Asfalt Çalışmalarını İnceledi
Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yol yapım çalışmaları devam eden Ağılönü, Ortaköy ve Sıracevizler köylerinde incelemelerde bulundu.
Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ve diğer yetkililerden bilgiler alan Vali Çomaktekin, “İl Özel İdaremizin sorumluluğunda 3 bin 53 kilometre yol ağı mevcut olup, bunun bin 401 kilometresi asfalt, bin 321 kilometresi stabilize, 297 kilometre ham yol, 33 kilometresi parke yol şeklindedir. Yolların bağlı bulundukları il, ilçe merkezi ile olan kısmı asfalt, köyler arası bağlantı yolları ve diğer ziraat, mera ve ormanla bağlantılı olan kısımları ise stabilize kaplama ve ham yol şeklindedir” dedi.
Köylerde muhtarlar ve köy halkı tarafından karşılanan Çomaktekin, “2015 yılında 103 kilometresi 1. kat asfalt A tipi, 102 kilometresi de 2. kat asfalt B tipi olmak üzere toplam 205 kilometre sathi kaplama asfalt yapılacaktır. Bu kapsamda 2015 yılında asfalt çalışmaları için 7 milyon 725 bin TL harcama yapılması planlanmıştır. Bugünkü programımızda Ağılönü, Ortaköy ve Sıracevizler mevkilerinde gerçekleşen çalışmaları yerinde inceleyeceğiz. Bu çalışmayla daha önce Merzifon ilçemize Amasya şehir merkezi üzerinden 90 kilometre mesafeyle gitmekte olan yöre halkımız Ağılönü-Esentepe köy yolu üzerinden Merzifon ilçemize 30 kilometrelik mesafeyle ulaşım sağlamış olacaktır. Bunun neticesinde bölge insanımız hem zamandan, hem de yakıttan tasarruf sağlayacaktır” diye konuştu.
İbrahim Halil Çomaktekin, sohbet ettiği köylülerin bayramlarını da kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Çomaktekin Köy Yollarındaki Asfalt Çalışmalarını İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN