Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongre'deki Türkiye Dostluk Grubu'nun 10. yıldönümü kutlandı

ABD Kongresi'ndeki Türkiye Dostluk Grubu'nun kuruluşunun 10.yıldönümü, Kongre'de verilen yemek ve resepsiyonla kutlandı.

Giriş Tarihi: 1.4.2011 11:03 Güncelleme Tarihi: 1.4.2011 11:05

(USASABAH ve Ajanslar)

ABD Kongresi'ndeki Türkiye Dostluk Grubu'nun kuruluşunun 10.yıldönümü, Kongre'de verilen yemek ve resepsiyonla kutlandı.


Turkish Coalition of America (TCA) tarafından düzenlenen resepsiyon ve öncesindeki yemeğe, Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanları Ed Whitfield, Stephen Cohen ve Virginia Foxx da dahil olmak üzere toplam 28 Amerikalı milletvekili katıldı.

ABD Kongresi'nin Cannon çalışma binasında verilen yemeğe, Kongre üyeleri ve yardımcılarının da aralarında olduğu 200 civarında kişi katılırken, yemekte Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ileana Ros-Lehtinen de (solda) hazır bulundu.

Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanı ve grubun kurucularından olan, Cumhuriyetçi Parti Kentucky milletvekili Ed Whitfield, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türk-Amerikan ilişkilerinin önemine değindi.

Şu anda 100'ün üzerinde üyesi bulunan Türkiye Dostluk Grubu'nun da önemli bir grup olduğunu ifade eden Whitfield, grubun üye sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Dostluk Grubunun diğer eşbaşkanlarından, Cumhuriyetçi Parti North Carolina milletvekili Virgina Foxx da konuşmasında, Türk-Amerikan ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda gösterdiği çabalardan dolayı TCA Başkanı Lincoln McCurdy (küçük fotoğrafta sağda) ve ekibine takdirlerini sundu.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan da Kongre'deki Türkiye Dostluk Grubu'nun, kuruluşundan bu yana geçen 10 yıllık sürede giderek büyümesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Türkiye'nin küresel çaptaki uluslararası meselelerde oynadığı aktif role işaret eden Tan, Kongre üyelerinin Türkiye'yi daha iyi tanıması ve Türkiye ile ilgili bir hükme varmadan önce Türk yetkilileri de dinlemesinin önemli olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre'deki Türkiye Dostluk Grubu'nun 10. yıldönümü kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN