Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de ırkçılık bitmiyor: O bir Müslüman, görevden alın

'de Cumhuriyetçi Partinin asıllı Bölge Başkanvekili Shahid Shafi'nin, Müslüman olduğu için görevinden alınması istendi. Teksas Meclisi Başkanı Joe Straus:, "Utanç verici, Amerikan ve Cumhuriyetçi değerlerle uyuşmayan bu eylem, tüm yetkililer tarafından durdurulmalıdır" açıklamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 6.12.2018 10:56
ABD'de ırkçılık bitmiyor: O bir Müslüman, görevden alın

Haziran ayında Cumhuriyetçi Partinin Fort Worth Bölgesi Başkanvekili olan Pakistan asıllı Shahid Shafi'nin, "Müslüman olduğu" için görevinden alınması istendi.

ABD'ye 28 yıl önce gelen ve travma cerrahı olan Pakistan asıllı Shafi'nin, Müslüman olmasından dolayı bazı Cumhuriyetçi Parti üyeleri tarafından görevinden uzaklaştırılmaya çalışılması tepkilere yol açtı.

Teksas eyaletinin Southlake belediye üyeliğine seçilen, haziran ayında ise Fort Worth Bölgesi Cumhuriyetçi Parti Başkanvekili olan Shafi'nin, "İslam dini ve kurallarına bağlı olduğu ve İslami terör gruplarıyla bağlantılı olabileceği" iddiasıyla Cumhuriyetçi Partinin Bölge Sorumlusu Dorrie O'Brien ve destekçileri tarafından görevinden alınması istendi.

"Kendimizi yıkmayı bırakmalıyız"

O'Brien'ın, Shafi'yi görevinden almasını istediği Cumhuriyetçi Parti Bölge Başkanı Darl Easton, yaptığı açıklamada, "(O'Brien'nın) Bana verdiği tek sebep onun (Shafi) Müslüman olmasıydı. Bana verdiği tek sebep buydu." dedi.

Parti delegesi George P. Bush ise Shafi'ye yapılan ithamların ve görevinden alınması talebinin Amerikan değerleriyle örtüşmediğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de ırkçılık bitmiyor: O bir Müslüman, görevden alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN