Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Sokağa çıkın

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden , ülkedeki muhalifleri 1 Mayıs'ta sokağa çıkmaya çağırdı. Guaido, Devlet Başkanı 'nun görevi bırakması için düzenleyecekleri yürüyüşlerin ülke tarihindeki en büyük eylemler olacağını öne sürdü.

Giriş Tarihi: 21.4.2019 13:34
Guaido: Sokağa çıkın

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido, muhalifleri 1 Mayıs'ta tüm ülkede sokağa çıkmaya çağırdı.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun meşruiyetini kabul etmeyen ABD başta olmak üzere birçok Batı ve Latin Amerika ülkesince desteklenen Guaido, başkent Caracas'ın Chacao semtindeki Bolivar Meydanı'nda düzenlenen mitingde taraftarlarıyla buluştu.

Guaido, "Özgürlük Operasyonu" adını verdiği sivil itaatsizlik ve protesto gösterileri için diğer eyaletlerdeki muhaliflerin hazır olduğunu belirtti.

Tüm ülkedeki taraftarlarını 1 Mayıs'ta sokağa çıkmaya çağıran Guaido, düzenlenecek yürüyüşlerin ülke tarihindeki en büyük eylemler olacağını ileri sürdü.

Guaido ayrıca "Özgürlük Operasyonu" çerçevesinde oluşturulan komitelere kaydedilen aktivistler olan "Özgürlük ve Yardım Komandoları"nın 27 Nisan'da yemin edeceğini duyurdu.

Venezuela'da 1 Mayıs'ta hükümeti desteklemek amacıyla kamu çalışanları ve iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi mensupları da sokakta olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Guaido: Sokağa çıkın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN