Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber hattı

Giriş Tarihi: 1.1.2013
Pursaklar'da atık pil geri dönüşümü
Pursaklar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün okullara, kamu hizmet binalarına, muhtarlıklara, iş yerlerine ve marketlere yerleştirdiği atık pil toplama kutuları amacına ulaştı. Proje kapsamında bir yılda 350 kilogram atık pilin geri dönüştürülmesi sağlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar adına Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecel, Pursaklar Belediyesi'ne geri dönüşüm çalışmalarına verdiği katkılardan dolayı teşekkür mektubu yolladı. Mektupta, "Belediyenizce atık pil toplama oranlarının artışına yönelik gerek Taşınabilir Pil İhtiyaçları ve Üreticileri Derneği (TAP) ile gerekse ferdi yürütülen çalışmalar Bakanlığımızca memnuniyetle karşılanmıştır" denildi.

Çankaya'da bankla ağaç bütünleşti
Çankaya Belediyesi Ahmet Arif Parkı, doğa ve çevre çalışmalarının zaman içindeki uyumunu gösteren bir görüntüye büründü. Ağaç ile bankın iç içe geçmiş hali, görenlerin şaşırmasına neden oluyor. Belediye zaman içerisinde ağaçlardan birisinin yanında bulunan bankla bütünleşerek büyümesi sonucunda oluşan uyuma ve güzelliği bozmamak için özen gösterdi. Birbirine sarılmış bir görüntü sergileyen ağaç ve bankın oluşturduğu güzellik parkın simgesi ve kimliği haline geldi.

Selçuk Çetin'e anlamlı ziyaret

Çubuk Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Taş ve Yönetim Kurulu üyeleri, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin'i makamında ziyaret etti. ÇUDEF Başkanı Recep Taş "Başkan ve ekibini tebrik ediyoruz. Pursaklar'da sosyal ve kültürel belediyecilik adına çok şey yapılıyor. Bizler de bu tecrübelerden istifade etmek için Çetin'i ziyaret ettik" dedi. Çetin ise belediye olarak yaptıkları özgün projelerden bahsetti.

Kontrolü kaybetti bariyerlere çarptı

Kırıkkale-Ankara Karayolu 11. kilometrede meydana gelen trafik kazasında Yusuf Yılmaz idaresindeki 06 AS 2012 plakalı otomobil direksiyon hakimiyetini kaybederek, orta refüjdeki demir bariyerlere çarptı. Aynı yönde seyreden Hasan Görür yönetimindeki 06 BR 1657 araç duramayarak Yusuf Yılmaz'ın kullandığı otomobile çarptı. Hayati tehlikeleri olmayan yaralılar Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN