Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali ÖCAL: Bedelini ağır öderiz

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Sabah Ankara'nın yayın hayatına başladığı günden itibaren, okul sporlarına ne kadar büyük önem verdiğini bizi yakından takip edenler çok iyi bilirler. Türk sporunun en büyük kaynağı olan okullara gösterdiğimiz hassasiyeti bundan sonra da tüm samimiyetimizle sürdürmeye devam edeceğiz. Üzülerek ifade etmeliyim ki, okul spor faaliyetleri tüm iyi niyetli çabalara rağmen istediğimiz düzeyde değil. Olimpiyat düzenlemeye aday bir ülkenin okul spor faaliyetlerinde çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Katılım son derece düşük. Dünya azalan gençlik nüfusunu artırmak için çareler ararken, Türkiye en büyük zenginliği olan 17 milyon genç nüfustan çok azını spor alanına getirebiliyor.
Okul spor faaliyetlerinin önünde en büyük engelin mevcut eğitim sistemimizin olduğunu herkes biliyor. Öğrencilerimizin karşısında, sınav, dershane, gelecek kaygısı gibi çok güçlü rakipler var.
Gençlerimiz ve veliler bu nedenle yeterince spora yönelemiyorlar.
Huzursuz ve endişeliler Sporun zirvesi olan olimpiyatlar talip bir ülkenin bu sorunu mutlaka çözmesi gerekir. Eğitimi, öğretimi sadece ders kitapları arasında arama yanlışından vazgeçmez isek, bedelini ağır öderiz. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle desteklenmeyen eğitim bireyi hayat mücadelesinde çok zorlar. Türkiye bu yanlıştan mutlaka dönmeli. Ankara ölçeğinde son 3 sezondur okul spor faaliyetlerinde çok büyük bir heyecan kaybı görüyorum. Yeni düzenleme henüz olumlu sinyaller vermiyor.

Vakit geçirmeden
Gençlik
ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı vakit geçirmeden samimi bir değerlendirme yapmalı. Her iki kurumdan da ciddi şikayetler var.
Özellikle okullar ve beden eğitimi öğretmenlerini son derece moralsiz buluyorum. Olimpiyat düzenlemek gibi spor alanındaki en büyük hayalini gerçekleştirmek için büyük mücadele veren Türkiye'nin başkenti Ankara'da okul sporlarında sorun var.
Kimse problemleri halının altına süpürmesin. Bedelini ağır öderiz.
Okul spor faaliyetlerinde imkanların artmasına rağmen 3 yıl öncesinden daha az coşku ve heyecan yaşanıyor. Biz okul spor faaliyetlerinde hem geleceğin olimpiyat sporcularını bulacağız, hem de futboldan başka hiç spor dalına seyirci bulamadığımız ülkemizde olimpiyat oyunlarına tanıklık edecek seyircileri arayacağız..
Ankara'nın fotoğrafı bu kadar net değilse, diğer il'leri düşünmek bile istemiyorum.

Finale yakışmadı

Ankara 19 Mayıs Dış Sahaları'nda Liselerarası Gençler Futbol İl Birinciliği final maçlarına gösterilen ilgi üzüntü verici idi. Erkeklerde Deneme Lisesi-Kalaba Lisesi, kızlarda İbn-i Sina Anadolu Lisesi -Hurin Yavuzalp Lisesi 'nin şampiyonluk mücadelesine parmakla sayılacak idareci ve bir avuç öğrenci tanıklık etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali ÖCAL: Bedelini ağır öderiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN