Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den üç büyük konser

Bosna-Hersek'te soykırımda yakınlarını kaybedenler tarafından sunulan Srebrenitsa Cehennemi Oratoryosu, ilk kez Bosna dışında bir ülkede, Türkiye'de sahnelenecek

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Büyükşehir Belediyesi, ocak ayında 3 konserle seyircinin karşısına çıkacak. Bunlardan biri Bosna'da soykırımda yakınlarını kaybedenler tarafından sunulan Srebrenitsa Cehennemi Oratoryosu'nu konseri. Oratoryo, ilk kez Bosna-Hersek dışında Türkiye'de sahnelenecek. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Zenica Korosu'nun da sahne alacağı etkinlik yarın saat 20.00'de MEB Beşevler Kampüsü Şura Salonu'nda gerçekleşecek.

NOSTALJİK YOLCULUK

Bu ayın ikinci konseri ise Kent Orkestrası'ndan geliyor. "Barış Manço ve Cem Karaca Şarkıları"nın seslendirileceği konser, 14 Ocak Pazartesi günü, Gençlik Parkı Kültür Merkezinde Ankaralı sanatseverleri geçmişte nostaljik bir yolculuğa çıkaracak. Konserde Şef Kemal Günüç yönetimindeki Kent Orkestrası'na konuk sanatçılar Turgay Bengü ve Bahadır Özüşen eşlik edecek.

ERTAŞ ANILACAK

Bu ayın son konseri ise 26 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek "Neşet Ertaş Türküleri" olacak. Türküleriyle tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan ve geçen yıl hayatını kaybeden Neşet Ertaş'ın en güzel parçaları, Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Ankaralılar için söylenecek. Türk Kırşehir Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu'nun konuk olarak katılacağı gecede Şef Mustafa Özcan yönetimindeki THM korosu gönüllere yer etmiş türkülerle Ertaş'ı bir kez daha anacak.

TİYATRO SAHNELERİ DOLU DİZGİN
Başkent Tiyatroları da oyunlarıyla büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ocak ayında Hacı Bayram Veli'nin hayatının ilk kez tiyatro sahnesine taşındığı "O Nefeste Gizli Her Şey" adlı oyun izleyiciden yoğun ilgi görüyor. 16 yıldır Başkentlilerin vazgeçilmezi olan "Bir Adam Yaratmak", geçen sezonun oyunlarından olan "Entrikalı Dolap Komedyası", "Ağaçlar Ayakta Ölür", "Hayal Kahvesi" de Büyükşehir Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde tiyatroseverleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den üç büyük konser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN