Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüferler Yetişiyor Projesi'ne destek

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği'nin Nilüferler Yetişiyor Projesi'ne destek geldi. Ünlü ressam Şükran Pekmezci'nin derneğe bağışladığı tablo baloda 10 bin liraya alıcı buldu

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Nilüferler Yetişiyor Projesi'ne bağışlar devam ediyor. Genç Girişim ve Yönetişim Derneği'nin hayata geçirdiği projeye destek sağlamak amacıyla ünlü ressam Şükran Pekmezci bir tablo bağışladı.

EN BÜYÜK BAĞIŞ
Pekmezci'nin tablosu derneğin düzenlediği yeni yıl balosunda satışa çıkarak, 10 bin liraya alıcı buldu. Elde edilen bağış, ailesinin maddi durumu iyi olmayan kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıyla başlatılan projeye aktarıldı. Tablo ilk olarak yeni yıl balosunda düzenlenen çekilişte bir dernek üyesine çıktı. Talihli, jest yaparak, tabloyu yeniden derneğe bağışladı. Ardından eser açık arttırmaya çıkarıldı. Tabloya 10 bin lira veren TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, eserin sahibi oldu. Elde edilen para, Nilüferler Yetişiyor Kampanyası'na aktarılacak. Bu rakam şimdiye kadar bu projeye yapılan en büyük bağış.

PEKMEZCİ'YE TEŞEKKÜR
GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, eğitime katkısı nedeniyle ressam Şükran Pekmezci'ye teşekkür ederek, "Pekmezci'nin duyarlılığının herkese, her kuruma örnek olmasını diliyoruz. Eğitim kökenli olan, çeşitli fakültelerde resim dersi veren Pekmezci, Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği Türkçe kitabı yazma ve resimleme yarışmasında birinci olmuş, hazırladığı kitaplar ders kitabı olarak yıllarca okullarda okutulmuş bir sanatçı. Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüferler Yetişiyor Projesi'ne destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN