Tehlikeli okul yolculuğu

Turhan Dökmeci İlkokulu'na gidip gelen öğrenciler, Konya Yolu'nun hemen yanında bulunan Gökkuşağı ve 858. caddelerinden hızla geçen araçlar nedeniyle kaza tehlikesi atlatıyor

Giriş Tarihi: 7.1.2013
Dikmen Akpınar Mahallesi Gökkuşağı ve 858. caddelerin arasında kalan Turhan Dökmeci İlkokulu'nda öğrenciler okula gidip gelirken kaza tehlikesi atlatıyor. Konya Yolu'nun yanında bulunması nedeniyle Gökkuşağı Caddesi'ne hızla giren araçlar çoğu zaman öğrencilere çarpmamak için ani fren yapmak zorunda kalıyor.

"HAYATLARI RİSK ALTINDA"
Akpınar Mahallesi Muhtarı İsmail Tarhan, bölge sakinlerinin en büyük sorununun Turhan Dökmeci İlkokulu'na gelip giden öğrencilerin kaza riski atlatması olduğunu ifade ederek, "Hem Konya Yolu'ndan hızla Gökkuşağı Caddesi'ne giren araçlar hem de 858. Cadde'de hiçbir hız kesici engelin bulunmaması öğrencilerin hayatını riske atıyor" dedi.

"ÜST GEÇİT UZATILMALI"
Çözüm için her iki caddeye de hız kasisleri koyulması gerektiğini dile getiren Muhtar Tarhan, "Burada öğrencilerin hayatı söz konusu. Kasislerin yanı sıra Konya Yolu üzerinde mahalleye girişi sağlayan üst geçidin bir ayağının da okul tarafına uzatılması gerekiyor. Böylelikle öğrenciler hızla geçen araçların yaratacağı tehlikelerden de uzaklaşmış olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehlikeli okul yolculuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN