Çankaya'da 'İhalede yolsuzluk' protestosu

Giriş Tarihi: 11.1.2013

Çiçekçi dükkanlarının ihalede yolsuzluk yapılarak ellerinden alındığını iddia eden Hüsniye ve Suat Gencer çifti, kendilerini dükkana kilitleyip yakmak istedi

Çankaya Uğur Mumcu Caddesi'nde Çankaya Belediyesi'ne ait çiçek büfesini işleten Hüsniye ve Suat Gencer çifti, büfenin ihalede yolsuzluk yapılarak ellerinden alındığını iddia etti. "Ekmeklerinden olmamak" için kendilerini çiçek büfesine kilitleyen ve yakmak isteyen çift, polisi alarma geçirdi. Eline benzin kovasını alan Suat Gencer, Çankaya Belediyesi'nden bir yetkilinin gelmesini, aksi takdirde kendilerini yakacaklarını söyledi.

İKİ SAAT SÜRDÜ
Eylemlerine iki saat boyunca devam eden çift, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerini de harekete geçirdi. Uğur Mumcu Caddesi'ndeki çiçekçiye çok sayıda polis ekibi gönderildi. Olay yerine gelen ekipler, çiçekçinin bulunduğu sokağı emniyet şeridiyle kapattı. Polis ekipleri, Gencer çiftini ikna etmeye çalıştı. İtfaiye ve sağlık ekipleri de olası 'intihar girişimine' karşı hazır bekledi.

"EKMEKLE OYNAMAYIN"
Gencer çiftinin eylemlerini sürdürmesi üzerine Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Funda Erkal olay yerine geldi. Erkal'ın yardım sözü vermesi üzerine Gencer çifti eylemini sonlandırdı. Dükkandan dışarı çıkan Gencer, "Kimsenin ekmeğiyle oynamayın" dedi. Başkan yardımcısı Erkal ise "İhale süreci henüz sonuçlanmadı. Kesinleşen bir şey yok. Yasal süreç kişiye özel işleyemez. İhaleyi kazanan dükkanın sahibi olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da 'İhalede yolsuzluk' protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN