Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çöp şişle gelen lezzet

Aydın'ın ünlü çöp şişi, Çayyolu'nda hizmet vermeye başlayan "Efsane Necati Baba Aydın Ortaklar Çöp Şiş"le Başkentliler'in sofralarına taşınıyor

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Ankara'da kapılarını açan "Efsane Necati Baba Aydın Ortaklar Çöp Şiş", özellikle etseverlerin vazgeçemediği lezzetler arasında. Küçücük çöp şişleri Aydın'dan Ankara'ya getiren Sedat Karaman ve Kerem Şahiner sayesinde bu efsane lezzet Başkentliler'in sofralarına taşınıyor. Geçmişi 1949'a dayanan "Necati Baba Çöp Şiş"in lezzeti ise kullanılan etten geliyor.

YOLCULARIN DURAĞI

Markanın geçmişi Necati Karaman'ın 1949'da boynunda taşıdığı tepside trenden ve otobüsten inen yolculara çöp şiş satmasıyla başlıyor. Aydın'da 'Ortaklar' dendiğinde akla yol kenarına sıralanmış çöp şişçiler geliyor. Özellikle şehirlerarası yolculuk yapanların tercih ettiği bir durak olan Ortaklar'ın çöp şişi şimdi Çayyolu'nda Başkentliler'in sofralarına taşınıyor.

"İNCE ELEYİP SIK DOKUMAK GEREKİR"
Necati Baba'nın oğlu Sedat Karaman, çöp şişin lezzetindeki sırrın etinden kaynaklandığını anlatarak, "Çöp şiş emek isteyen bir iş. Görünüşte yapması çok kolay görünür. Ama ince ayrıntılar ete lezzetini verir. Aydın'dan getirdiğimiz etler, işlendikten ve dinlendirildikten sonra çöp şişlere takılır. Bunun yanı sıra kuyruk yağı da ete ayrı bir lezzet katar. İnce eleyip sık dokumak gerekir. Izgarada pişirilmesi de çok önemli. Bu lezzeti ızgarada pişirilen soğan ve domates tamamlar" dedi.

KÖY KAHVALTISI KEYFİ SUNUYOR
Mekanda çöp şişin yanı sıra kavurma, köfte, sucuk gibi seçenekler de yer alıyor. Tüm bu ürünlerin eti yine Sedat Karaman'ın gözetiminde işleniyor. Siparişle birlikte yapılmaya başlayan yemekler, taze taze sofralara ulaşıyor. Mekanda ayrıca taze ürünlerden oluşan köy kahvaltısı servisi de sunuluyor. Özel günler için ideal olan mekan, yakın mesafelere paket servis hizmeti de veriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöp şişle gelen lezzet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN