Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnafa büyük şok!

Ankaralı esnaf kiraladıkları araçları Suriye'ye kaçıran şebekenin peşine düştü. Mağdur işletme sahipleri şok fotoğraflarla dönmek zorunda kaldı

Suriye'ye kaçırılan araçlarını bulabilmek umuduyla sınır dışına çıkan Ankaralı oto kiralama şirketleri esnafı şok fotoğraflarla Başkent'e döndü. Bölgede Ankara plakalı onlarca araç gördüklerini ifade eden esnaf, "Uydu üzerinden takip ettiğimiz araçlarımızı geri alabilmek umuduyla gittik. Araçlarımızın üzerinde içinde ne olduğunu bilmediğimiz kolilerle yük taşınıyor. Silahlı muhalifler araçlarımızı vermedi" dedi.

"PARA VEREREK ALMIŞLAR"
Araçlarını geri almak için ellerinden gelen her şeyi denediklerini belirten mağdur esnaf, "Her yerde ellerinde 'keleş' diye tabir edilen silahlar olan 15 yaşlarındaki çocuklar vardı. Oradaki lider görünümlü şahıslarla konuştuk, araçların bizim olduğunu ve mağdur olduğumuzu dile getirdik. Ancak onlar da arabaları para vererek aldıklarını söyledi. Elimiz boş şekilde geri dönmek zorunda kaldık. Hayati tehlikemiz vardı" dedi.

"ÇALIP KAÇIRIYOLAR"
Ankara'ya döndüklerinde artık uydudan da araçlarını takip edemez hale geldiklerini belirten oto kiralama esnafı, "Araçlarımızdaki uydu vericilerini sökmüşler. Artık nerede olduğunu da göremiyoruz" dedi.

'KÖYLÜLER ŞİKAYETÇİ'
Mağdur esnaf, Suriye'de yer alan bazı köylerde kendi araçlarının 5 bin TL'ye alınıp satıldığını belirterek "Hatay'ın Reyhanlı Köyü'nde yaşayan vatandaşlarımız da muhaliflerden zarar görüyor. Evlerinin önlerinden araç çalıp Suriye'ye kaçırıyorlar. Köylüler araçlarla kaçakçılık yapıldığını iddia ediyor. Biz de arabalarımızın ne işte kullanıldığını bilmiyoruz" dedi.

'KOLİ TAŞIYORLAR'
Kiraladıkları araçlarının bir gecede Suriye'ye kaçırılmasıyla mağdur olan Başkentli oto kiralama esnafı, bölgede Ankara plakasıyla dolaşan onlarca araç gördüklerini ifade ederek, "Uydu üzerinden izini sürdüğümüz araçlarımıza en fazla 200 metre yaklaşabildik. Sonrasında orada bulunan silahlı muhalifler bize araçları vermeyeceklerini söyleyerek bölgeden ayrılmamızı istedi. Araçlarımızın üzerine koliler yükleniyordu. İçinde ne olduğunu bilmediğimiz şeyler taşınıyordu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa büyük şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN