Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maltepeliler kuğuları geri vermiyor!

Kuğulu Park'ta başlayan yenileme çalışmaları nedeniyle Maltepe'deki Ördekli Park'a gönderilen kuğuları çok seven mahalle sakinleri, hayvanları belediyeye geri vermedi

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Çankaya Belediyesi tarafından Kuğulu Park'ta yapılan yenileme çalışmaları sırasında Ördekli Park'a geçici bir süreliğine gönderilen kuğuları Maltepeliler çok sevdi. Kuğuların tekrar Tunalı Caddesi'ndeki Kuğulu Park'a göndermek istemeyen mahalle sakinleri Çankaya Belediyesi'ne başvurarak, "Biz kuğuları çok sevdik. Hiçbir yere bırakmıyoruz. Siz Kuğulu Park'a başka kuğu alın" dedi.

"MAHALLENİN HAVASI DEĞİŞTİ"
Kuğuların parka gelen vatandaşlar tarafından sahiplenildiğini söyleyen Maltepe Mahallesi Muhtarı Hacı Öktem, "Kuğuların gelmesiyle birlikte parkın havası değişti. Mahalleli de çok sevdi. İnsanlar Maltepe'nin farklı noktaların buraya gelip kuğuları besliyor. Çocuklarını eğlendiriyor. Hiç kimse kuğuların buradan gitmesini istemiyor. Kuğular için mahalleliler birlik olup belediyeyi telefon ve mail yağmura tutup burada kalmasını istedi" dedi.

"BAŞKASINI ALSINLAR"
Okul çıkışında küçük kardeşleriyle birlikte parka kuğuları beslemeyi geldiklerini anlatan 11 yaşındaki Sıla Şele, "Biz kuğuları çok sevdik. Buradan alınmasını istemiyoruz. Kardeşlerimle her okul çıkışı buraya gelip kuğuları ve ördekleri besliyoruz. Onlar için evden yeşillik ve yem getiriyoruz. Kuğulu Park'a başka kuğular alsınlar. Belediye Başkanı Bülent Tanık, bu kuğuları buradan almasın" diye konuştu.

Tanık: İki kuğu orada kalacak
Mahalle sakinlerinin isteklerinin kendileri için önemli olduğunu söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da "Maltepe'deki vatandaşlarımız Kuğulu Park'tan gönderilen kuğu ve ördekleri çok sevmiş. Biz de ördekleri ve iki kuğuyu mahalle sakinlerine bırakacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maltepeliler kuğuları geri vermiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN