Çocuk yuvalarına yatak bağışlayacak

Giriş Tarihi: 14.1.2013
Kadınlara girişimcilik konusunda tavsiyeleriniz ne olacak?
Cesur olsunlar. Ailelerini bir şekilde ikna etsinler. Erkeklerin yoğun olduğu ortamlarda bulunmak sıkıcı olabiliyor. Ancak, başarılı olursanız, örnek gösterilen bir iş kurarsanız. Başarının keyfini yaşamak çok hoş duygu. Ancak, 'çalışacağım', 'iş kuracağım' diye sakın ailenizi ihmal etmeyin. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarına üye olun. Oralarda edinecekleri çevre, meslek yaşamlarında önlerini açacaktır.
Hobileriniz var mı?
Seyahat etmeyi çok severim. Bu seyahatlerde arabamı kendim kullanırım. Bu benim için ayrı bir tutku. Fotoğrafa ilgim var. BRN Yatak olarak yakında bir fotoğraf yarışması düzenleyeceğiz. İş kadını olunca en büyük hobiniz ailenize zaman ayırabilmek, onlarla vakit geçirmek oluyor. Büyük kızım Bilkent Endüstri Mühendisliği'nde okuyor. Küçük ise daha 6. sınıfa gidiyor. İkisiyle aynı anda bir arada olabilmek için her fırsatı değerlendiriyorum.
Futbol ya da başka bir spor dalıyla ilgileniyor musunuz? Hangi takımı tutuyorsunuz?
11 yıl basketbol oynadım. Ayrıca sürekli erkeklerin yoğun olduğu ortamlarda bulunduğum için futbol hakkında da bilgim var. Kayseri'deyken Kayseriporluyum. Ankara'ya gelince Ankaragüçlü. Bu sene ikisinin de durumu çok kötü ama ne yapayım? Ayrıca BRN Yatak olarak kendi çalışanlarımızdan oluşan bir futbol takımımız var. Fabrika yapılırken futbol sahamızı da inşa ettirdik. Her sene firmalararası turnuvalarda eğlenceli ve heyecanlı günler yaşıyoruz.
BRN Yatak'ın yardım faaliyetleri oluyor mu?
Tabi ki oluyor. Özellikle yurtlar ve çocuklarla ilgili… Kadın sığınmaevlerine önem veriyoruz. Ankara'daki çocuk yuvalarına hijyenik yatak bağışlamak için girişimde bulunduk. Yazışmalarımız sürüyor.
Ankara'da yaşamak nasıl bir duygu?
Ankara'ya Kayseri'den çok farklı olmadığı için çabuk alıştım. Düzenli bir kent. Çok fazla trafik sorunu yaşanmıyor. Siyasetin getirdiği kasvetli hava da kendisini pek fazla hissettirmiyor. Etkili sivil toplum kuruluşları var. Alışveriş merkezleri mükemmel. Ne ararsanız buluyorsunuz. Seviyorum ben Ankara'yı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk yuvalarına yatak bağışlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN