Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoğun talep geldi iç pazara yöneldi

Giriş Tarihi: 14.1.2013
51 ülkeye ihracat yapıyorsunuz ancak yurt içinde yeni yeni tanınıyorsunuz. İç piyasaya girmek için gecikmediniz mi?
BRN Yatak'ı kurarken düşüncemiz sadece ihracattı. Bunu başarınca Türkiye için de 'Artık zamanı geldi' dedik. Önce fırsat siteleri aracılığıyla ürünlerimizi internetten sattık. Yoğun talep geldi. İlk AVM showroomunu Ankara Armada'da açtık. Ürünlerimiz beğeniliyor. Şimdi Ankara'da başka AVM'lerde yeni mağazalar açmak için arayış içindeyiz.
Fuarlarda BRN Yatak ile sık sık karşılaşıyoruz. Her fuarda yeni bir ürün görüyoruz. Son ürünü neydi BRN Yatak'ın?
Bu soruya yanıt olarak, uyku sırasında vücuda terapi uygulayarak gün içinde oluşan yorgunluk ve bitkinliği yok eden "Power Sleep" yataklar diyebiliriz.
Yatak tercihi insandan insana değişir. Kimileri yumuşak kimileri sert yatak ister. Aynı yatağı paylaşan eşlerin bile farklı tercihleri olabilir. Buna da çözüm buldunuz mu?
BRN Yatak'ın genç ve dinamik Ar-Ge ekibinin çözüm üretemeyeceği hiçbir şey yok. Bu söylediklerinizi bizim ekip de düşündü ve farklı yatak tercihleri olan eşler için 'Visco Airtime' adı altında özel bir yatak ürettik. Bu yatağı kullanan eşler, kendi yattıkları tarafın sertlik derecesini ayrı ayrı ayarlayabiliyor.
Geleceğe yönelik hedefleriniz nedir?
5 kıtada 51 ülkede 500 noktada BRN Yatak'ın ürünleri satılıyor. Bu işe girerken hedefim 100 ülkeye 100 milyon dolar ihracat yapmaktı. Bu rakamlar artık hayal değil. İç pazarda da hedefimiz insanların ömrünün üçte birini geçirdiği yatak ihtiyacını çok rahat bir ortamda deneyerek ve oldukça fazla ürün çeşidi görebileceği, vücut analizleriyle doğru yatağı bulabileceği uzman yatak mağazalarımızın sayısını artırmak.
Almadığınız ödül neredeyse kalmadı. Bunlar arasında sizin için en değerlisi hangisi?

Yurt dışında ve yurt içinde yılın başarılı girişimcilerine verilen onlarca ödülüm var. Her ödülün ayrı ayrı önemi var. Ama 2011 yılını hiç unutamam. Avrupa İş Ödülleri'nde (European Business Awards) "Yenilikçilik, İnovasyon ve En İyi Uygulamada" 15 bin firma arasından finale kalarak, Avrupa'nın en başarılı 10 girişimcisi arasına girdim. "Ruban D'Honneur 2011" nişanına layık görüldüm. Rüya gibiydi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoğun talep geldi iç pazara yöneldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN