Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelinciklerin ressamı

Dünyaca ünlü ressam Hikmet Çetinkaya, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde söyleşiye katıldı. Çetinkaya, meslek hayatının 13 yılını gelincik teması işleyerek geçirdiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne Halkla İlişkiler ve Reklam Uygulaması dersine dünyaca üne sahip ressam Hikmet Çetinkaya katıldı. Çetinkaya, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun olduğunu anımsatarak, 36 yıllık ressamlık hayatının 13 yılını gelincik teması işleyerek geçirdiğini ifade etti.

FUARA KATILDI

Bir gün ilk defa gelincik yaptığını ve galerinin çok beğenerek sergiye aldığını anlatan Çetinkaya, "O sergiden sonra Dünya Sanat Fuarı'ndan telefon aldım. Avrupa'da sergiye katıldım. Sergi alanında birçok bayrak içinde Türk bayrağı da vardı. Ben olduğum için o bayrak orda diye o kadar mutlu oldum ki anlatamam" diye konuştu.

"TAKLİT YAPMA"

Çetinkaya, iyi bir ürün çıksa da çıkmasa da uğraştığını belirterek, bu zamana kadar toplam 8 bin eser yaptığını ifade etti. Türkiye'de başkasının eserinin aynısını yaptığı için ceza alan kimsenin olmadığını belirten Çetinkaya, "İlk defa ben eserimi tescil ettirdim. Kötü, çirkin ne yaparsan yap istersen kum tanesini yap ama senin olsun taklit yapma" diyerek, öğrencilere tavsiyede bulundu.


Demime VURAL

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelinciklerin ressamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN