Ehliyet işkencesi

Giriş Tarihi: 16.1.2013

Sürücü adaylarının direksiyon sınavının yapıldığı alanlarla ilgili sorunları çözülmüyor. Yazın güneşin altında kışın karda sınav saatini bekleyen adaylar adeta eziyet çekiyor

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının yaşadığı sınav kabusu bir türlü bitmek bilmiyor. Direksiyon sınavı için yazın güneşin altında kışın karda saatlerce bekleyen binlerce kişi, çile çekiyor.

SAATLERCE BEKLEDİLER
Sınav yerlerinin düzenlemesini isteyen adaylar, "Sabah 08.00'de buraya geldik. Ne ısınacağımız bir yer ne de ihtiyaçlarımı gidereceğimiz bir lavabo var. Sıranın gelmesi için saatlerce bekliyoruz. Ayaklarımız dondu. Bu şekilde nasıl araba kullanacağız?" diye sitem etti. Yozgat Bulvarı üzerinde sınava giren Ayşe Cansu Yücel, direksiyon sınavına girebilmek için karın ortasında 2.5 saat beklediğini belirterek, "Ellerim, ayaklarım buz tuttu. Karnın acıksa yiyecek bir şey yok. İhtiyacın olsa lavabo yok. Böyle sınav mı olur? Sınava girdiğimde o kadar çok üşümüştüm ki komisyondaki hocalar bile halime acıdı. Buraya insanların rahatça sınav saatini bekleyebileceği bir yer yapılamaz mı?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet işkencesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN