Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozuk kaldırımları vatandaş yeniledi

Kendilerine "gönüllü kaldırım timi" diyen bir grup vatandaş, Çankaya Belediyesi'nden umudunu kesince Gaziosmanpaşa'daki bozuk kaldırımları kendi imkanlarıyla yeniliyor

Çankaya Belediyesi'nden umudunu kesen bir grup vatandaş "gönüllü kaldırım timi" kurdu. Mahalle sakinlerinden oluşan tim üyeleri, Gaziosmanpaşa Küpe Sokak'taki bozuk kaldırımları kendi imkanlarıyla yeniledi. Defalarca kaldırımın düzeltilmesi için Çankaya Belediyesi'ne başvuran vatandaşlar, umudu kesince ellerine kazma, kürek alıp, ter akıttı.

"KOLLARI SIVADIK"
Belediyenin Fen işleri çalışanlarına taş çıkartan tim üyeleri, uzun süredir yenilenmeyi bekleyen kaldırımı yarım saat içinde düzeltti. Bozuk kaldırım yüzünden birçok insanın düşüp sakatlandığını ifade eden Tolga Çelikkanat, "Buradan geçenler ayağını burkup, sakatlanmaya başladı. Biz de 'artık yeter' diyerek, kolları sıvadık. Bu işi belediyenin yapmayacağını anlayınca arkadaşlarla birlikte imece usulü kaldırımı kendi imkanlarımızla düzeltelim dedik" dedi.

'En azından çimentoyu gönderin'
Kaldırımı düzeltmek için kaldırım taşı topladıklarını söyleyen Halil Yurtsever de "Kaldırım için taşları ve kumu bulabildik ama çimento hazırlayamadık. Çankaya Belediyesi madem kaldırımları yenilemiyor bize çimento desteği versin. Biz bu sokağı baştan aşağı ve diğer sokakları yenileyelim. Bu bölgedeki bütün sokaklarda sorun var. Belediye yetkilileri sesimize kulak versin" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozuk kaldırımları vatandaş yeniledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN