Hasan ÖTKÜN: Kurtuluş reçetesi

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Ankaragücü'nde leblebiçekirdek yer gibi başkan değişiyor. Öncesine gitmeyelim.
Yaklaşık, son üç ay içinde üçüncü başkan değişti. Bent Ahlat, Atilla Süslü derken yeni başkan Mehmet Yiğiner oldu.
Öncelikle, Ankaragücü camiasına hayırlı olsun.
Mehmet Yiğiner, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı. Çok kısa bir süre içinde ortaya çıkıp, adaylığını açıkladı ve Türk futbolunda önemli bir yeri olan başkentin yüz yılı aşkın köklü maziye sahip Ankaragücü'ne adını başkan olarak yazdırdı. Başkan seçilmek elbette önemli. Ancak, sonrası çok daha önemli.
Hele, söz konusu takım Ankaragücü gibi ekonomik sıkıntısı tavan yapmış bir kulüp ise. Mehmet Yiğiner'in 16 bine yakın ticari taksiciye başkanlık yaptığını biliyoruz. Ancak, kişisel mal varlığı bilinmiyor. Zaten, düne kadar pek önemli değildi. Ancak, Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner olarak insanlar merak ediyor. Çünkü, Kulüp Başkanlığı ekonomik özveri ister. Üstelik, başkanlığına talip olduğunuz kulübün yaklaşık 100 trilyona yakın borcu bulunuyorsa insanın gerçekten gözü kara ve cesur olması gerekir.Yani,taşınacak yük çok ağır.
Umarız, Mehmet Yiğiner, hesaplarını iyi yapmıştır. Ankaragücü'nün daha fazla beklemeye tahammülü kalmadı. Zaman iyice daraldı. Boş geçirilecek bir dakika bile yok. Tüm Ankaragüçlüler, "kurtuluş reçetesi'' ni dört gözle bekliyor. Bu reçetenin bir an önce yazılması ve tedaviye geçilmesi gerek. Bu nedenle, bazı ön yargılı düşüncelerden sıyrılıp, perde arkasında o var, bu var demeden, Mehmet Yiğiner ve ekibine kendini başkentli sayan ve hisseden herkesin yardımcı olması gerekir. O yardımın yapılacağı en iyi yer tribündür. Bedava bilet peşinde koşmadan verilecek her kuruş, reçeteye yazılacak ilaçların başında gelecektir. Bu arada, Ankaragücü'nde son yıllarda oluşan bir kopukluğa da değinmeden geçemeyeceğim. Sarı-lacivertlilerde, basınla olan diyalog son dönemlerde adeta kopma noktasına gelmiş vaziyette. Bu bağı yeniden oluşturacak, yönetici, teknik kadro ve futbolcularla basın arasında köprüyü sağlam temellere oturtacak ünite bir an önce hayata geçirilmelidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan ÖTKÜN: Kurtuluş reçetesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN