Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erhan KARADAĞ: Hata yapıyoruz

Giriş Tarihi: 19.1.2013
Futbolda Avrupa'nın en iyi liglerinden biri olduğumuzu söylesek bile buna kendimiz de inanmıyoruz. Başına 'Süper' sözcüğünü koyduğumuz ligde her geçen yıl futbol kalitemizi kaybediyoruz.
Ara sıra sürprizlere imza atılan ligimizde Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin yanında şimdilik Antalyaspor, zirveye ortak, bugün için. Ancak, zamanla Akdeniz ekibi bu ortaklıktan kopacak ve bilinen sıralama yine oluşacaktır!
Bunu futbol oyunu ile yakından uzaktan ilgilenen herkes biliyor.
Aynı eski Türk filmleri gibi.
Yeter ki film başlasın, sonucunu tahmin etmek o kadar da zor olmuyor.
Kalitedeki düşüşünün birçok nedenleri var. Bunları alt alta sıralasak bu sütun yetmez. Ancak, en önemli sıkıntımız alt yapılardan futbolcu yetişmemesi. Zaten bunun en belirgin örneğini Milli Takımda ve alt yaş gruplarında görüyoruz. Yurt dışında yetişen çocuklarımızın Milli Takımlarda oynama şansı, yurt içinde yetişen oyuncularımızdan daha fazla. Bu da alt yapı organizasyonlarında hata yaptığımızı gösteriyor. Gurbetçi ve yabancı futbolculara rağbetin artması da o yüzden...
Bir başka tehlike de yabancı oyuncu transferindeki amaçsızlık, kaliteyi gözetmeme, işin cila yanının önemsenmesi ve günlük başarı. Böylece hem paralar boşa harcanıyor, hem de geleceği parlak yetenekli oyuncularımızın önü tıkanıyor; bir anlamda onlar da harcanıyor. Yeni isimlerin çıkmamasının nedeni bu hercai tutumlar.
Yabancı futbolcular için vergi de 'cennet' olan ülkemize bir çok ünlü futbolcu gelmek istiyor. Son deminde trilyonları cebe indiren yıldızı sönmüş futbolculara ödenen paralar karşısında bizim yıldızlarımız hep ikinci planda kalıyor.
Bakalım önümüzdeki yıllar ne gösterecek. Hep birlikte göreceğiz.
Ama futbolumuzu iyi günlerin beklemediği de bir gerçek!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan KARADAĞ: Hata yapıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN