Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağ evinde el sanatları

Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, Keçiören'deki tarihi bağ evinde başlattığı kurslarla büyümesini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 20.1.2013
Keçiören'de tarihi bağ evinde BELMEK kursu açıldı. Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) Keçiören'de hizmet ağını genişletti. 6 ana merkeze bağlı 159 kurs yeriyle başlayan BELMEK, hem Ankara'nın tarihi değerlerine hem el sanatlarına hem de kadınlara yönelik verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekliyor. Keçiören Belediyesi, Osmanlı döneminden kalma, 1950'li yıllara kadar Ankaralılar'ın yazlarını geçirdiği, sonra gecekondulaşmaya ve apartmanlara teslim olmayarak ayakta kalmayı başaran yaklaşık 50 bağ evinden birini yeniden sosyal yaşama kazandırıyor. Sandıklardan çıkan el nakışları, iğne oyaları, danteller de eğitim almaya gelen üye kadınlara ayrı bir mutluluk veriyor.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ
Üyeler,Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ekibine teşekkür ederek, "Hem ilçemizin tarihi simgelerinin yaşatılmasına sunduğu katkı hem de geleneksel el sanatlarımızı profesyonel bir kadroyla ayağımıza kadar getiren belediyeye teşekkür ediyoruz. Bu bağ evleri bakımsızlıktan zamanla harap oluyor ve yıkılıyordu. Çok üzülüyorduk. Böylelikle bir taşla iki kuş vurdular, çok mutlu olduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağ evinde el sanatları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN