Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakkallarda seçim zamanı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 3 yıllık dava sürecinin ardından Ankara Bakkallar Odası'nı olağanüstü seçime götürüyor. Bakkallar şubatta sandık başına geçecek

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 21 Mart 2010'da yapılan tartışmalı genel kurulunun ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı düğmeye bastı. Ankara 2. İdare Mahkemesi, söz konusu genel kurulun güncel üye yapısından yoksun biçimde gerçekleştirildiğini ifade ederek, Oda'nın olağanüstü seçime götürülmesini kararlaştırmıştı.

ŞUBATTA YAPILACAK
Karşılıklı itirazlar ve yürütmeyi durdurma kararlarıyla uzayan dava sürecinin sonunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Oda'nın şubat ayında olağanüstü genel kurula götürülmesini kararlaştırdı. Bakanlık, Bakkallar Odası ve seçimle ilgili dava açan Ayhan Şahbudak ile davaya müdahil olan Zekerya Murat'a ilgili kararını gönderdi. Kararda, Oda'nın genel kurula çağrılması konusunda Ankara 2'nci İdare Mahkemesi'nin kararının bulunduğu anımsatılarak, Bakanlık tarafından şubat ayı içinde olağanüstü genel kurul yapılmasına karar verildiği belirtildi. Seçim 24 Şubat'ta gerçekleştirilecek.

'ADALET TECELLİ ETTİ'
Son seçimde aday olan Zekeriya Murat, olağanüstü genel kurulda iddialı olduğunu bildirdi. Murat, "Oda'daki usulsüzlük mahkeme kararıyla tekrar onandı. Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü, diğer odaları tek müfettiş raporuyla genel kurula götürürken, Bakkallar Odası'nda mahkeme kararlarına rağmen seçim sürecinin uzamasına neden oldu. Adalet geç de olsa tecelli etti" dedi. Bir önceki seçime 8 bin 307 kişilik listeyle gidildiğini belirten Murat, "Bu seçime 2 bin 682 kişiyle gidilecek. Bakkal esnafı Oda'sına sahip çıkmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakkallarda seçim zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN