Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modern şehircilik için kentsel dönüşüm şart

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkan Yardımcısı ve Özdoğan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mansur Özdoğan, Ankara'nın son 15 yıldaki değişim ve dönüşümünü dikkatle izlediğini ifade ederek, "Kentsel dönüşüm modern şehircilik için fırsat. Sadece gecekondu semtleri değil Demetevler'de olduğu gibi risk taşıyan binaların da elden geçirilmesi bu süreçle mümkün" diye konuştu.

"ANKARA İÇİN ÖNEMLİ"

Ankara'nın gecekondu yapılaşmasının yoğun olduğu semtlerinin kentsel dönüşüm hamlesi sayesinde modern bir planlamaya kavuşturulabileceğine dikkati çeken Özdoğan, "Bu çalışmalar sayesinde depremlere karşı can ve mal güvenliğinin sağlamasının yanında daha fazla yeşil alan ve sosyal donatı alanı oluşturulması Ankara açısından çok önemli" dedi.

"SİMGE YAPI GEREK"
Başkent'in sorunlarını kentsel planlama eksikliği başlığı altında değerlendirileceğini savunan Mansur Özdoğan, "Ankara denince akla başta Anıtkabir, Atakule, Kocatepe Camisi, Kale, Hitit Güneşi ve Meclis geliyor. Kocatepe 1987'de, Atakule ise 1989'da tamamlanmış. Ankara'nın simgesi olarak kabul edilen iki yapıda yaklaşık 25 yıl öncenin eseri. Ankara'nın evrensel kabul görebilecek simge yapı ya da yapılara ihtiyacı var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modern şehircilik için kentsel dönüşüm şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN