Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüya otomobillerin dekorasyon ustası

Giriş Tarihi: 22.1.2013

Oto dekorasyonun öncülerinden Ertex, sanatçılardan siyasilere kadar birçok kişi için VIP araçlar dizayn ediyor. Dubai Kralı'nın aracına sauna bile yapan firma, Kurtlar Vadisi'yle bir gecede ünlü oldu

Oto dekorasyonunda 25'inci yılına ulaşan Ertex, sektörün öncü firmalarından. Sanatçılardan siyasilere kadar birçok ünlü kişi için VIP araçlar dizayn eden firma, yakın zamanda Dubai Kralı Raşid el Maktum'un aracına sauna bile yerleştirdi. Kurtlar Vadisi'nde Polat Alemdar'ın kullandığı araçla adını bir gecede Türkiye'ye duyuran firma, yurt dışına da önemli işler yapıyor. Ertex'in sahibi Ercan Malkoç, "2 kişiyle başladığımız bu işte şimdi 300'e ulaştık. Volkswagen'in CEO'sunu bile şaşırtmayı başardık. Otomobiller benim için büyük bir tutku" dedi.

SEKTÖRDE ÇIĞIR AÇTI
Ertex Oto Dekorasyon'un kuruluş öyküsü 1988 yılına kadar uzanıyor. Çocukluğundan bu yana lüks ve spor otomobillere düşkün olan Malkoç, Şaşmaz'da 90 metrekarelik bir dükkanda oto döşemesi işine girdi. İzleyen dönemde Mercedes araçların iç derilerini değiştirmeye başlayan Malkoç, ABD'de yaygın olan araba maskeleri işinin patentini aldı. Oto dekorasyonuna büyük bir tutkuyla bağlı olan Malkoç, kendisine bir minibüs alıp içini kataloglarda gördüğü gibi VIP hale getirdi. Bu aracı gören birçok kişi minibüslerinin VIP'e dönüştürülmesini sağladı. Firma, VIP minibüslerle sektöründe adeta bir çığır açtı.

TARKAN'A 5 MİNİBÜS
Ünlü sanatçı Tarkan'a 5 Vito minibüs yapan Ertex, daha sonra sanatçılardan siyasilere kadar birçok kişi için VIP araçlar dizayn etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için de VIP araç dekorasyonu yapan Ertex, VIP minibüslerin ÖTV oranlarının bir gecede artırılması nedeniyle kısa süreli de olsa bir durgunluk yaşadı. Firmanın müşterileri arasında daha çok sanatçılar, rektörler, belediye başkanları, valiler, milletvekilleri ve işadamları bulunuyor.

100 bin liraya kadar çıkıyor
Ertex'in sahibi Ercan Malkoç, 2 kişiyle başladıkları bu işte bugün 300'e ulaştıklarını belirterek, 5 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösterdiklerini söyledi. Araçların içine her türlü malzemeyi yerleştirebildiklerini anlatan Malkoç, maliyetin ise 10 bin liradan başlayıp, 100 bin liraya kadar çıktığını bildirdi. Efsane dizi Kurtlar Vadisi'nde Polat Alemdar'ın kullandığı VIP araçla adını bir gecede duyurduklarını ifade eden Malkoç, "Yapımcı Osman Sınav beni arayıp, özel bir araç yapmamızı istedi. Biz de siyah özel bir Vito'nun dekorasyonunu yaptık. Ertesi gün Türkiye'deki bütün siyah Vito'lar satılmış" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüya otomobillerin dekorasyon ustası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN