Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da 'Yüzleşme'

Ankara, ressam Ahmet Güneştekin'in sergisinde kendisiyle "Yüzleşme" imkanı buldu. Sergiye katılanlar sembollerle yüklü eserleri merak ve ilgiyle inceledi

Ressam Ahmet Güneştekin'in merakla beklenen "Yüzleşme" sergisi nihayet Ankara'ya geldi. Cermodern'deki sergide yer alan çalışmalar, izleyenleri derin düşüncelere sevk etti. Sergiye katılan davetlilerin hemen hepsi Güneştekin'in sembollerle yüklü birbirinden ilginç resimlerine yaklaşarak yakından inceleme ve mesajını daha iyi anlama çabasında bulundu.

ANLAMAYA ÇALIŞTI

Sergiyi Abdülkadir Aksu ve Dengir Mir Mehmet Fırat'la birlikte gezen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eserleri yakından inceleyerek semboller üzerinden verilen mesajları, Güneştekin'e sorular sorarak anlamaya çalıştı. Dünya, İslam ve Cumhuriyet tarihinden seçtiği, insanlığın dönüm noktası olarak değerlendirilen kimi olay ve olguları çeşitli renk ve desenlerle anlatarak bunlara farklı anlamlar yükleyen Güneştekin'in çalışması Ankaralı sanat ve siyaset çevreleriyle buluştu.

AYNA KULLANILDI

Ressam, fotoğrafçı, modacı, gazeteci, siyasetçi ve cemiyet hayatından katılımcılar sergiyi dikkatle izledi. Sergide yer alan eserlerin, sembol ve mesajlarla yüklü olması izleyenleri derin düşüncelere sevk ederken, Güneştekin kendisine sorulan soruların hepsini tek tek yanıtlamaya çalıştı. En çok ilgi çekense eserlerde ayna kullanılmış olmasıydı. Aynaların manasını çözmeye çalışanlar, eserleri yakından inceleme ihtiyacı hissetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da 'Yüzleşme'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN