Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımcılara Gana çağrısı

Gana Cumhurbaşkanı John Dramani Mahama ve beraberindeki heyet, ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti. Mahama, Türk sanayicileri ve işadamlarını Gana'ya yatırım yapmaya çağırdı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Gana'dan Başkentli sanayicilere yatırım çağrısı geldi. Gana Cumhurbaşkanı John Dramani Mahama ve beraberindeki heyet, Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Mahama'ya Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı. ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin organize sanayi alanındaki tecrübesini Gana'ya aktarabileceğini ifade ederek, Türk işadamlarının yatırım yapma isteklerini Mahama'ya iletti.

"İSTİKRAR ÜLKESİYİZ"
Türk işadamlarını Gana'ya yatırım yapmaya davet eden Mahama, şöyle konuştu: "Dünya hızla değişiyor. Biz Afrika'da yükselen güçlerle işbirliği yapmak istiyoruz. Ekonomik ve sosyal alandaki partnerlerimiz arasında Türkiye'yi görmek istiyoruz. Biz Afrika'nın barış, istikrar ve demokrasi alanında önde gelen ülkelerinden biriyiz. Gana'ya bu bakımdan yatırım yapılabilir, okyanusa açılımı olmayan ülkelere sıçrama tahtası olarak kullanabilirsiniz. İnşaat alanında şirketler bize gelebilir"

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcılara Gana çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN