Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kişiye özel mobilya Mehmet Coşkun'da

Giriş Tarihi: 31.1.2013

Siteler'de 50 yıllık tecrübesiyle hizmet veren Mehmet Coşkun Mobilya, kaliteyi tasarımla buluşturuyor. Kişiye özel tasarım yapan firma, kuracağı şubeyle İstanbul'a açılmayı planlıyor

Mobilya sektörünün kalbi konumundaki Siteler'de tasarımlarıyla adından söz ettiren Mehmet Coşkun Mobilya, farklı modelleriyle dikkat çekiyor. 50 yıllık tecrübesini zengin ürün yelpazesinde gözler önüne seren firma, kişiye özel, kaliteli ve özgün tasarımlara imza atıyor. Firmanın üçüncü kuşak temsilcisi Harun Coşkun, Ankara dışından yoğun taleple karşılaştıklarını belirterek, "Bu yıl içinde İstanbul'da şube açmayı planlıyoruz. Amacımız seçkin müşterilerimize ulaşmak" dedi.

50 YIL ÖNCE KURULDU

Ulus'ta 50 yıl önce küçük bir dükkanda Tahsin Coşkun tarafından kurulan firma, ilk yıllarda halı ticaretiyle uğraştı. İzleyen dönemde beyaz eşya sektörüne giren firma, oğul Mehmet Coşkun tarafından mobilya sektörüne yönlendirildi. Bununla birlikte "Mehmet Coşkun Mobilya" ismini alan firma, 22 yıldır torun Harun Coşkun tarafından yönetiliyor. Siteler'in ünlü caddesi Karacakaya'da merkez binası bulunan firmanın ANSE Alışveriş Merkezi'nde de şubesi yer alıyor.

3 BİN METREKARE

Mehmet Coşkun Mobilya'nın Siteler'deki merkez binası 3 bin metrekare büyüklüğünde. Hem klasik hem de modern tarzda mobilyaları ürün yelpazesinde bulunduran firmanın sektörde ayrı bir sınıfı bulunuyor. Kişiye özel tasarımları müşterilerine sunan Mehmet Coşkun Mobilya, sektördeki en yüksek kaliteyi ürünlerine yansıtıyor. Müşterilerin kendi tarzlarını yansıtmaları için kurulan Ar-Ge departmanıyla sektördeki yenilikler yakından takip ediliyor. Firmada taşeronlarla birlikte 100 kişi çalışıyor.

"2013'TEN UMUTLUYUZ"
Firmanın yöneticisi Harun Coşkun, 2012 yılında mobilya sektörünün genel anlamda çok iyi olmadığını, ancak kendilerinin bundan etkilenmediğini belirterek, "Bizim kendimize göre ayrı bir sınıfımız var. Ne klasik ne de modern bir tarzı yansıtıyoruz. 2013'ün 2012'den daha iyi geçeceğine inanıyoruz" dedi.

BİRBİRİNDEN RENKLİ ÜRÜNLER
Mehmet Coşkun Mobilya'nın müşterileri arasında sanatçılar, bürokratlar, siyasetçiler de bulunuyor. Firma, ürünlerinde renklere büyük önem veriyor. Firma olarak 2-3 yıldır canlı renkleri kullandıklarını vurgulayan Harun Coşkun, 2013 için ise daha pastel tonları tercih ettiklerini anlattı. Coşkun, bu yıl İstanbul'a yeni bir şube açmayı da planladıklarını belirterek, "Bunun için müşterilerimizin yoğun talepleriyle karşılaşıyoruz. 'Neden İstanbul'da yoksunuz?' diyorlar. Bu yıl İstanbul'da ilk şubemizi açıp, gelecek yıllarda sayıyı artırmayı planlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kişiye özel mobilya Mehmet Coşkun'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN