Başbakan'ı dinlediler

TÜİK verilerine göre Ankara'da AK Parti'nin önde olduğu ilçelerde nüfus oranı artarken, muhalefetin güçlü olduğu ilçelerde özellikle 0-4 yaş grubunda gerileme olduğu ortaya çıktı

Başkent'in yaş grubuna göre oransal nüfus verilerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu Ankara Bölge Müdürlüğü, kentle ilgili ilginç detayları ortaya çıkardı. 2008'den bu yana her fırsatta 3 çocuk istediğini dile getiren Başbakan Erdoğan'ın bu önerisini özellikle AK Parti'nin önde olduğu ilçelerde oturan vatandaşlar dinledi. Bu ilçelerdeki 0-4 yaş grubu nüfusu artış gösterdi. Muhalif partilerin oyçokluğu bulunan ilçeler de ise artış değil, gerileme oldu.

KEÇİÖREN VE SİNCAN ÖNDE
"Eğer nüfusun azalmasını istemiyorsanız, bir ailenin 3 tane çocuğu olmalı" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı AK Parti'nin üstünlüğü bulunan Altındağ, Keçiören, Mamak, Pursaklar ve Sincan dinledi. Bu ilçeler, 0-4 yaş grubu çocuk nüfusta diğer ilçelerin önüne geçmeyi başardı. Öte yandan muhalefet partilerinin oyçokluğu bulunan Çankaya, Yenimahalle, Kızılcahamam, Ayaş ve Kalecik Ankara'nın 0-4 yaş grubu nüfus tablosunda diğer ilçelere göre geride geride kaldı.

Pursaklar 0-4 yaşta birinci sırada

TÜİK Ankara'nın açıkladığı ilçe ve yaş grubuna göre verilerde genel nüfusa oranla 0-4 yaş grubunun yüzdeleri şöyle sıralandı: Yüzde 9.5 oranla liderlik koltuğuna oturan ilçe AK Parti'nin son yerel seçimlerde yüzde 57.4 oy topladığı Pursaklar olurken, bu oranı sırasıyla yüzde 9.4'le Kazan, yüzde 9.2 ile Akyurt ve yüzde 8.8 ile Sincan takip etti. Öte yandan CHP'nin yüzde 58.4 oranıyla oy çokluğunu yakaladığı Çankaya'da 0-4 yaş grubu çocukların tüm yaş gruplarına oranı yalnızca yüzde 4.8'de kaldı. Çankaya'yı yüzde 4.9'la Ayaş, 5.2 ile Kızılcahamam ve Kalecik takip etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'ı dinlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN