Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarımızın sırrı detayda saklı

Özçelik-İmaj-Tan şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan İTO Yatırım, Türkiye'de gösterdikleri başarıyı Rusya ve Türkmenistan'daki atılımlarla devam ettiriyor

Giriş Tarihi: 4.2.2013
Ortaklar arasında kıskandıracak bir birliktelik, profesyonel işbirliği var. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Her ortak kendi adına en iyi işi yapmak için çaba gösteriyor. Ortaklık kültürü çok önemli. Kazancı, zararı paylaşmayı bilmek önem taşıyor. Aksi takdirde ortaklığın ömrü çok kısa sürüyor. Profesyonellik ise titiz davranmakla alakalı. Hepimiz bu konuda özen gösteriyoruz. Detaylara verilen önem, birinci derecede önemli. Orhan Bey'in 50 yıllık bir ticaret hayatı var.
Tamamlanan projelere baktığımızda işe başlama ve bitirme süreleri çok kısa ve tamamı taahhüt edilen sürelerde teslim edilmiş. İnşaat sektöründe pek nadir görülen bu başarının anahtarı ne?
Genel giderleri aşağıya çekmek için işi en iyi ve en çabuk şekilde yapmak gerekiyor. Taahhüt ettiğimiz her işi zamanında hatta zamanından da önce tamamlamaya büyük özen gösteriyoruz. Mesela Gezgin Konut Yapı Kooperatifi'nin işini taahhüt edilen süreden 1 yıl önce teslim edeceğiz. Bir kısmını teslim ettik. Kalanı ise nisanda tamamlayacağız. Hız çok önemli. Bir projeyi bitirip, diğerine başlamak gerekiyor. Tabii sürecin hızlanması için satışların da hızlanması gerekiyor. Hızlı satış için de iyi proje lazım.
Ankaralı ince eleyip sık dokur, bizim de başarımızın sırrı detayda saklı.
Lotus Çayyolu ile Ankaralılar'ın lüks konut anlayışına yeni bir boyut kazandırdınız? Ankaralı son yıllarda ne tarz konut istiyor?
Ankara müşterisi diğer illere göre çok titiz. İnce eleyip sık dokuyor. Belli segmentte konut alacak olan müşterilerimiz, teknik detaylara kadar soruyor. Konutlara dünya ekseninde baktığımızda, farklılıkları ortaya koymak zorundasınız. Bunu yapmadığınız takdirde, pazarda arzda bulunan diğer konutlardan farkınız kalmıyor. Başarıyı yakalamak için farklı olmak zorundayız. Oran'daki projemizde Lotus'tan farklı bir konsept belirledik. Konutlar daha lüks olacak.
Sektörde İstanbul'a rakip misiniz?
İstanbul,Türkiye'nin en güzel kentlerinden birisi ve dünya kenti. İstanbul ile Ankara'nın bir yarış içerisinde olmasını düşünmek bile zor. Sebebi ise yurt dışına çıkıldığında Moskova, Paris, Londra, New York neyse İstanbul da öyle bir kent. Ankara henüz bu kabuğunu kıramadı. Fakat projeler anlamında baktığınızda Ankara'daki konut ve ticari projeler, İstanbul'dan geri kalmayacak derecede iyi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarımızın sırrı detayda saklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN