Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk yurdu için imza topladılar

Giriş Tarihi: 4.2.2013

Eryaman Altay Mahalle Muhtarı Erol Ekici, "Yurtta kalan çocuklar sürekli taşkınlık yapıyor. İmza toplayıp, yurdun bu mahalleden taşınmasını istedik" diye konuştu

Merkez Bankası tarafından Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlanan Eryaman Altay Mahallesi'ndeki apartmanda yurt çocukları kalıyor. Mahalle Muhtarı Erol Ekici, yurdun taşınması için bölge sakinleriyle birlikte 200 imza topladıklarını belirterek, "Grup halinde dışarı çıkan çocuklar sürekli taşkınlık yapıyor. Gece saatlerinde serbestçe dolaşıyorlar. Çocukların yaptığı taşkınlıklar canımızdan bezdirdi. Onları uyarıyoruz ama dinlemiyorlar" dedi.

"RAHATSIZLIK VERİYORLAR"
15 ile 18 yaşları arasında olan çocukların apartmanda kaldığını anlatan Muhtar Ekici, "Yurtta kalan çocuklar da bizim çocuklarımız sayılır. Ancak Çocuk Esirgeme Kurumu'nun buradaki denetimsizliği, tüm mahalleyi çileden çıkardı. Gece geç saatlerde bile çocukların dışarıya çıkmalarına göz yumuyorlar. Çevreye ciddi rahatsızlık veriyorlar" diye tepki gösterdi.

"TEPKİ GÖSTERİYORLAR"
Çevre apartmanlarda bulunan 200'ün üzerinde mahalle sakininden yurdun taşınmasıyla ilgili imza toplandığını belirten Muhtar Ekici, "Biz zaman zaman çocukları uyarıyoruz. Ancak mahalleli sert tepkiyle karşılaşıyor. Mahallede yaşayan herkes bu durumdan şikayetçi. Kurum yetkililerine de bu durumu anlattık. Yetkililer ise çocuklarla başa çıkamadıkları gerekçesiyle onları serbest bıraktıklarını söylüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk yurdu için imza topladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN