Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Dolu gelen otobüse binemiyoruz"

Belediye ve halk otobüslerinin Eryaman 1. Etap'a dolu geldiğini ve yoğunluktan otobüse binemediklerini belirten Altay Mahallesi sakinleri, ulaşım sorununun bir an önce çözümlenmesini talep ediyor

Eryaman'da bulunan kalkış noktasından ayrıldıktan sonra kısa süre içinde yolcu kapasitesini dolduran belediye ve halk otobüsleri, diğer etapları dolaştıktan sonra en son 1. Etap'a uğruyor. Dolu olarak gelen otobüslere binemediklerini dile getiren mahalle sakinleri de otobüs sayısının artırılmasını ya da mahallelerine boş otobüs gönderilmesini istiyor.

YILLARDIR AYNI SORUN

Uzun yıllardır devam eden problemin artık çözülmesini istediklerini belirten Altay Mahallesi Muhtarı Erol Ekici, "Eryaman'ın yerleşime açılmasından bu yana ulaşım sıkıntımız devam ediyor. Yıllardır vatandaşlar otobüse binebilmek için uğraş veriyor. Belediye yetkilileri bu konuya mutlaka önem vermeli, otobüs sayıları artırılmalı" dedi.

"İMKANSIZ HALE GELDİ"
540 ve 541 numaralı otobüs güzergahlarının 1. Etap'ta yer alan diğer mahalleler için önemli olduğunu belirten Altay Mahallesi sakinleri, "Uzun zamandır devam eden bu çilenin artık son bulmasını istiyoruz. Özellikle sabah ve akşam iş çıkışlarında buradan otobüse binmek imkansız hale geldi. Yetkililerden konuya el atmalarını bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
"Dolu gelen otobüse binemiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN