Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İTO Yatırım Ankara'ya yüksekten baktıracak

Giriş Tarihi: 4.2.2013

Başkent'in güçlü firmalarının bir araya gelmesiyle kurulan İTO Yatırım, Oran'da Ankara'nın en yüksek yapısını kazandırmanın heyecanını yaşıyor

Orhan Tan, Ahmet Pelit ve Özkan Özçelik… Her biri Başkent'in güçlü firmalarının temsilcileriydi. Bir araya gelerek güçlerini birleştirdiler. Başarıları Ankara sınırını aşan işadamlarının şimdiki hedefi Türkiye'yi aşmak. Bugünlerde Başkent'e simge bir yapı kazandırmanın heyecanını yaşayan üç ortak başarılarının sırrını ise "Kazancı, zararı paylaşmayı bilmek" sözleriyle özetliyor.

48 KATLI KULE KONUT
İTO
Yatırım, Ankara'nın rakım olarak en yüksek noktalarından ORAN'da milletvekili lojmanları arazisinin son parseline Başkent'i en yüksek noktadan izleme fırsatı sunacak büyük bir projeyi hayata geçiriyor. 5 kat AVM üzerinde yükselecek toplam 48 katlı kule konut projesi aynı zamanda dünyaca ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu imzası taşıyor. Bir yanda muhteşem Eymir ve çevresindeki orman manzarasını izleyecek proje sakinleri diğer yanda Elmadağ'ı, hatta Atakule'yi bile çok daha yüksekten seyretme fırsatı elde edecek.
Firmanın kurucularını tanıyabilir miyiz?

Orhan Tan: 1940 Sivas doğumluyum. Babam, Ankara'da demir, çimento ve kereste ticareti yaptı. 1955 yılında babamın yanında ticarete başladım. Bu sırada Ticaret Lisesi'ni, 1965 yılında ise Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni bitirdim. İnşaat taahhüt işleri, boya ve vida toptancılığı yaparken 1982 yılında Ankara'da Tan Teneke Ambalaj Fabrikası'nı kurdum. 2008 yılında da Özçelik-İmaj ile ortak oldum.

MEMURLUKTAN İSTİFA ETTİ

Ahmet Pelit: 1964 Tokat doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Tokat'ta tamamladım. Tokat Ziraat Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimleri, ardından da Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirdim. Babamın yanında bir süre yedek parça ticareti yaptıktan sonra 9 yıl memurluk görevinde bulundum. Memuriyetten istifa ettikten sonra mali müşavirlik yaptım. Atayurt İnşaat, Balit İnşaat, İmaj İnşaat şirketlerini kurarak inşaat sektöründe faaliyete başladım. Bu büyük ortaklığın temelini 2004 yılında Özçelik İmaj ile attık. Selpa AŞ, İnciler AŞ ile inşaat faaliyetimi sürdürdüm. Son olarak Ankara'nın en gözde projesi olacak Oran'daki çalışmayı başlatmak üzere İTO Yatırım'ı kurduk.
Özkan Özçelik: 1968 Tokat doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü, ardından da Hacettepe Üniversitesi İnşaat Bölümü'nü bitirdim. İş hayatıma babam mimar İsmet Özçelik'in kurduğu aile şirketi Özçelik İnşaat Sanayi Mimarlık Elektrik Ticaret Ltd. Şirketi'nde başladım. 1998 yılından buyana da şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütüyorum. İTO Yatırım'ın dışında "İnciler'', "Selpa" ve "Özimkar" şirketlerinin yönetici ortağıyım.
Firmanın en genç üyesi Özkan Özçelik'e Oran'da yapımına başlanan projeyi, ortaklığı ve özel yaşamını sorduk… Özçelik de İmaj da Tan da, Başkent'in güçlü şirketleriydi. Ancak bir araya geldiğinizde gücünüzün sınırları Ankara'yı aştı. Ortaklık fikri nasıl ortaya çıktı?
Ortaklık fikri Roder Lojistik Merkezi Depo Arabölme İşi'ni (Ankara Lojistik Üssü) yaparken ortaya çıktı. Ahmet Bey ile hemşehriyiz. 25 yıllık arkadaşız, 8-9 yıl öncesine varan bir ortaklığımız var. Orhan Bey'le de akrabayız. Böyle bir işin taahhüdüyle beraber Özçelik-İmaj-Tan ortaklığı doğdu. Lojistik üs işi devam ederken birçok proje ortaya çıktı. 4-5 yıldır da hemen hemen tüm işlerimiz ortak devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTO Yatırım Ankara'ya yüksekten baktıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN