Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akpınar artık 'riskli' bölge

Meydana gelen heyelan tehlikesi ve tahliyelerle bir dönem gündemden düşmeyen Akpınar Mahallesi'nde bazı bölgeler Bakanlar Kurulu'nun kararıyla "riskli alan" olarak belirlendi

Geçen yıl toprak kayması tehdidiyle karşı karşıya kalan ve 69 aileyi evsiz bırakan Akpınar Mahallesi'nde bulunan bazı alanlar, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunu'nun 2. maddesine göre "riskli alan" olarak belirlendi. Resmi Gazete'deki kararda, alanlara ilişkin kroki ve koordinat listeleri de yer aldı. Çankaya'nın Dikmen Akpınar Mahallesi'nde bazı bölgeler artık "riskli alan" olarak belirlendi. Geçen yıl yaşanan heyelan tehlikesi ve ardından gelen bina tahliyeleri, Akpınar Mahallesi sakinlerine zor günler yaşatmıştı. Büyükşehir ve Çankaya belediyeleri arasında tartışma yaşanmasına da sebep olan mahalle için son kararı Bakanlar Kurulu verdi.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI
Bakanlar Kurulu'nca 28 Ocak 2013 tarihinde kararlaştırılan 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunu'nun 2. maddesine göre Akpınar Mahallesi'nde yer alan bazı bölgeler "riskli alan" olarak belirlendi. Dün Resmi Gazete'de de yayınlanan kararda, alanlara ilişkin kroki ve koordinat listeleri de yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akpınar artık 'riskli' bölge
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN