Berberler tatil istiyor

Berberler, Çankaya, Altındağ ve Yenimahalle belediyeleriyle hafta sonu tatil ruhsatı sorununu aşamadı. Oda Başkanı Bayram Karakaş, "Tek isteğimiz haftada bir gün tatil" dedi

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Başkentli berberler, hafta sonu tatili için büyük mücadele veriyor. Ankara'nın birçok ilçesinde haftada bir gün izin yapmak için belediyelerle anlaşan esnaf, Çankaya, Altındağ ve Yenimahalle'de sorun yaşamaya devam ediyor. Ankara Berberler Odası Başkanı Bayram Karakaş, "Bu ilçelerdeki esnafımızın büyük bölümü pazar günleri tatil yapmak istiyor. Bunun için bu belediyelerin hafta sonu tatil ruhsatı vermemesi gerekiyor. Bu üç belediyeden duyarlılık bekliyoruz" dedi. Ankara'da ilçe belediyelerinin önemli bir bölümüyle hafta sonu tatil ruhsatı konusunda sorun yaşamadıklarını ifade eden Karakaş, karşılıklı anlayış ve işbirliğiyle bu sıkıntıyı aştıklarını söyledi. Karakaş, bütün mücadelelerine rağmen Çankaya, Altındağ ve Yenimahalle'de sıkıntının devam ettiğinden yakınarak, "Diğer belediyelerde esnaf istese bile hafta sonu tatil ruhsatı verilmiyor. Ama maalesef bu üç belediye isteyen herkese ruhsat satıyor" diye konuştu.

"BİZİM DE HAKKIMIZ"
Berber esnafının sabahın erken saatlerinden hava kararıncaya kadar işinin başında olduğunu vurgulayan Karakaş, "Bu üç belediye yetkililerine esnafımızın büyük bölümünün hafta sonu dükkanlarını kapatmak istediklerini birçok kez söylememize rağmen isteyene ruhsat vermeye devam ediyorlar. Hatta bu ruhsatın bedelini yüksek tutarak kendi gelirlerini artırmaya çalışıyorlar. Bazı belediyelerde bu ruhsatın bedeli 650 lira" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berberler tatil istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN