Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dövmecilerden Başbakan'a destek

DÖVSADER Başkanı Orhan Metin, "yerli marka" otomobil üretimini desteklediklerini söyledi

Yerli otomobil üretecek babayiğit" arayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dövmecilerden olumlu yanıt… Dövme Sanayicileri Derneği (DÖVSADER) Başkanı Orhan Metin, "yerli marka" otomobil üretimini desteklediklerini söyledi. "Yerli marka" otomobil üretiminde motor, motor aksamı ve araç güç aktarma organlarının önemli olduğunu belirten Metin, "Hükümetin bu alanda üretim yapan firmaları teşvik kapsamına alması doğru ve yerinde bir karar olacaktır" diye konuştu.

"ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP"
Başbakan Erdoğan'ın TÜSİ- AD Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma- nın ardından DÖVSADER Başkanı Orhan Metin, "Hükümetimiz, yerli otomobil konusunda kararlı adım atıyor. Türk dövme sanayini temsil eden DÖVSADER olarak yerli marka otomobil üretimine destek veriyoruz. Son teknolojiyle üretilen ve özellikle can güvenliği nedeniyle önem taşıyan dövme parçaların otomobil dahil, tüm motorlu taşıtların üretiminde önemli bir yere sahip olduğu da unutulmamalı" dedi.

"TÜRK SANAYİCİLER GEREKLİ TEKNOLOJİYE SAHİP"
Orhan Metin, "Yerli otomobilde pazar kazanımı üstün kalitede üretim yapabilen yan sanayi ve paydaşlarla gerçekleşebilir. Türk sanayiciler parça tasarımından üretim ve teslimata kadar oluşan süreç için gerekli teknolojiye sahip" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dövmecilerden Başbakan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN