Sanayi kan ağlıyor!

Giriş Tarihi: 8.2.2013

Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'nin içler acısı durumu bölgedeki esnafı isyan ettirdi. İlgisizlik nedeniyle sanayinin mezbeleliğe döndüğünü söyleyen esnaf, yetkililerden yardım istedi

Türkiye'nin sayılı sanayi sitelerinden biri olan Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi esnafı kan ağlıyor. Uzun süredir hiçbir bakımın yapılmadığı sitede sokaklar hurda araçlar yüzünden çöplüğe dönmüş durumda. Sitenin ilgisizlik yüzünden kan kaybettiğini söyleyen çalışanlar, "İşyerimize iğrenerek geliyoruz. Bu görüntüler yüzünden müşterilerimizi kaybetmek üzereyiz" dedi.

"EN BÜYÜK TEHLİKE KAMYONLAR"
Oto Sanayi Sitesi girişinde park eden kamyoncuların da büyük tehlikeye neden olduğunu belirten Şaban Özyalçın şöyle konuştu: "Sanayi girişindeki cadde üzerinde yüzlerce kamyon park ediyor. Koca cadde kamyon parkına döndü. Onlarca kez şikayet etmemize rağmen hiç kimse bir şey yapmadı. Bu kamyonlar yüzünden kazasız bir gün bile geçmiyor. Hem caddeyi kullanan vatandaşların hem sanayi sitesi çalışanlarının hayatlarını tehlikeye atıyorlar.

'Müşteri yok'
Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'nin kaderine terk edildiğini ifade eden Cihat Atak, "Siteye hiçbir bakım yapılmıyor. Yollar köstebek yuvası gibi oldu. Eski müşterilerimizi bile kaybediyoruz" dedi.

'Güvenli değil'
Sanayi sitesinde görüntü kirliliğinin yanı sıra güvenlik sorunu da yaşandığını söyleyen Erdinç Beypazarlı, "Binlerce dükkan var ama doğru düzgün bir güvenlik hizmeti bile yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi kan ağlıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN