Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den 24 saat temizlik

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi temizlik filosu, Başkent'teki cadde, bulvar ve kaldırımları gece-gündüz temizlemeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 9.2.2013
Ankara'nın cadde, bulvar ve kaldırımları temizleniyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı'na bağlı 300 kişilik temizlik ekibiyle 85 araçlık filo cadde ve bulvarlardan, kaldırımlara, köprülerden köprü korkuluklarına, tünellerden yaya alt geçitlerine, bariyerlerden heykellerin çevrelerine, çöp koyma alanlarından ferforjelere kadar kentin dört bir yanını 24 saat boyunca süpürüyor, yıkıyor.

"DEZENFEKTE EDİLİYOR"
Yetkililer, yağışlar nedeniyle çamur ve benzeri kirliliklerin çok olduğu kış aylarında gece-gündüz temizlik çalışmalarına devam ettiklerini kaydederek, "Çöplerin toplanması, süpürülmesi ve yıkanmasının ardından kaldırımlarda kalan yağ ve benzeri izler özel maddelerle temizleniyor. Ayrıca, ekiplerin çöp toplama alanları da dezenfekte ediliyor. Duvarlara ve köprülere yazılan yazılar siliniyor, görüntü kirliliği önleniyor" dedi.

Çalışmalar gece yapılıyor
Yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki temizlik çalışmalarını gece yapan temizlik ekipleri, böylelikle olası olumsuzlukların da önüne geçiyor. Ekipler, vatandaşlara rahatsızlık vermeden çalışmaların yapılmasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den 24 saat temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN