Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akpınarlılar huzursuz

Bakanlar Kurulu'nun kararıyla "riskli alan" olarak belirlenen Akpınar Mahallesi 26026 numaralı ada, bölge sakinlerini korkuttu. Riskli olmayan yerler dahi boşaltılmaya başlandı

Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra "riskli alan" olarak belirlenen Akpınar Mahallesi 26026 numaralı ada, mahalle sakinlerini tedirgin etti. Vatandaşlar, toprak kayması yaşanan alanla ilgisi olmayan bölgelerden dahi kaçmaya başladı. Gazetelerde yer alan haberlerin ardından tedirgin olan vatandaşlar, Akpınar Mahallesi Muhtarı İsmail Tarhan'ı telefon yağmuruna tuttu.

20 AİLE RİSKTE
Çankaya'nın Dikmen ilçesine bağlı Akpınar Mahallesi 26026 no'lu ada, Bakanlar Kurulu'nun kararıyla "riskli alan" olarak belirlendi. Adada yer alan 7 binanın heyelan riski nedeniyle boşalma işlemleri sürerken alanda ikamet eden 69 aileden 49'u binalarını terk etti. Geriye kalan 20 aile ise heyelan riski bulunan söz konusu yapılarda yaşamaya devam ediyor.

TELEFONLAR SUSMADI

Akpınar'da bulunan 26026 numaralı ada dışında oturan mahalle sakinleri ise medyada yer alan haberlerden tedirgin oldu. Mahallelilerden çok sayıda telefon geldiğini belirten Akpınar Mahallesi Muhtarı İsmail Tarhan, "Söz konusu adaya 1 kilometre uzaklıkta bulunan vatandaşlardan bile telefon geldi. 'Bizim binalarımız da yıkılacak mı?' diye sordular. Ancak 26026 numaralı ada haricinde mahallemizde heyelan tehlikesi bulunan başka bir alan yok" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akpınarlılar huzursuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN