Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir hayal gerçek oluyor

Kırıkkale'nin en büyük hayali olan Yeşil Vadi Projesi, somut bir aşamaya geliyor. Başkan Melih Gökçek'in desteğiyle yapılacak proje, kısa sürede ihaleye çıkacak

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın koordinasyonunda Kırıkkale Valiliği'nce düzenlenen, şehrin gelişmesini sağlayacak projelerin değerlendirildiği toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi'ni gerçekleştireceğini müjdeledi. Güç Birliği toplantısı Polisevi'nde yapıldı. Toplantıya Beşir Atalay'ın yanı sıra AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kaan Köksal, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Vali Ali Kolat, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ekrem Yıldız, MKE Genel Müdürü İzzet Artunç, bürokratlar, il müdürleri, belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda ağırlıklı olarak Yeşil Vadi Projesi görüşüldü.

"OLMAZLARI OLUR YAPALIM"
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bürokrasiyi hızlı çalıştıralım. Olmazları olur yapalım ve işe koyulalım" dedi. Atalay, projeyi AK Parti'nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da sahiplendiğini ifade ederek, "Artık bu proje AK Parti'nin büyük çalışmalarından biri olacak. Başbakanımız da konuyu biliyor ve yakından takip ediyor. İl başkanları toplantısında proje gündeme geldi" diye konuştu.

'PROJEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUM'
Melih Gökçek "Ben bu projeyi çok önemsiyorum. Sırf bu proje için Japonya, Amerika ve Çin'e gittim. 20 gün oradaki projeleri inceledim" dedi. Projeye hemen başlamak istediklerini söyleyen Gökçek, "Kamulaştırma çalışmalarını öncelikli olarak halletmeliyiz. Bunu yaptıktan bir ay sonra ihaleye çıkabiliriz. Ben projenin talimatını veriyorum. İhaleye çıkalım. Kamulaştırma çalışması geriden gelsin. 4 ay içinde bu projeyi tamamlarız" dedi. Gökçek, mülkiyet sorununun bir an önce halledilmesini istedi.

24 Kilometrelik alanı kapsıyor
Toplantıda, Yeşil Vadi Projesi'ndeki çalışmanın Kapulukaya Barajı'ndan Irmak Köprüsü'ne kadar 24 kilometrelik bir alanı kapsadığı vurgulandı. Bu alanda kalan özel mülklerin kamulaştırılmasına ve projenin bir an önce somutlaştırılmasına karar verildi. Alan içindeki özel mülklere Vafon Restoran olarak bilinen bölgeden 1200 hektarlık bir alanda yer verilecek ve proje yapım aşamasına gelecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir hayal gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN