Go-kartta tedbir şart

Giriş Tarihi: 10.2.2013

Çankaya Karting Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Erdem İğdemir, "Karting sporu çok riskli bir spor değil, ama tedbir şart" dedi

Atkısının go-kart aracının aksına dolanması sonucu başı koparak ölen 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan'ın, ölümüyle sonuçlanan "go-kart" kazasının ardından gözler, karting pistlerine çevrildi. Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri'nde bulunan Çankaya Karting Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Erdem İğdemir, "Karting yapacaklar, kıyafetlerine dikkat etmeli ve araçların aksları mutlaka kapalı olmalı. Bunlara dikkat edildiği sürece, karting sporunun çok riskli bir spor olmadığını düşünüyorum ancak güvenik formu mutlaka doldurulmalı" dedi. Erdem İğdemir, karting pistlerinde kullanılan gokart araçlarına, haftalık, aylık ve yıllık olarak periyodik bakım yapılması ve yağ değişimi, zincir, fren ve lastik havalarının düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiğini dile getirdi. Erdem "Formda yapılması ve yapılmaması gereken birçok önemli nokta var. Bu formu kişiye okuttuktan sonra imzalatıyoruz. Formda, go-kart aracının nasıl kullanılması gerektiği anlatılıyor" dedi.

'SAÇLARI TOPLAYIN, ATKI TAKMAYIN'
İğdemir, insanların günlük kıyafetleriyle go-kart aracını kullanabileceklerini ifade ederek, "Önemli olan arkada bulunan motorun hareketli aksamına sıkışacak, sallanan bir parçanın bulunmaması. Karting esnasında saçlar toplanmalı, atkı, şal ve kemer gibi aksesuarların olmamasına dikkat edilmeli. Motor kapalı olsa bile kenardan rüzgarın ve hızın etkisiyle dişlilere dolanabilirler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Go-kartta tedbir şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN