Şemsiye altında otobüs bekliyorlar

Cevizlidere Mahallesi'nde yaşayanlar, yıllardır üzeri kapalı otobüs durağı istiyor. Mahalleli, yağmurda ıslanmamak için çözümü şemsiye altında beklemekte buluyor

Giriş Tarihi: 11.2.2013
Çankaya'nın 30 bin nüfuslu mahallelerinden biri olan Balgat Cevizlidere Mahallesi, otobüs duraklarına hasret kaldı. Yazılan dilekçelere rağmen yapılmayan otobüs durakları, mahalle sakinlerine çile çektiriyor. Yağmurlu havalarda otobüs beklerken ıslanmak zorunda kalan vatandaşlar, çözümü çevrede bulunan büyük şemsiyelerin altına sığınmakta buluyor.

"ÖZEN GÖSTERİLMİYOR"
Eski bir yerleşim birimi olmasına rağmen mahalleye hiç özen gösterilmediğini belirten vatandaşlar, yıllardır istedikleri otobüs duraklarına bir türlü kavuşamadı. Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'ne konuyla ilgili birçok kez dilekçe yazdıklarını dile getiren mahalle sakinleri, "Yağmurlu havalarda otobüs beklemek Cevizlidereliler için çileye dönüştü" dedi.

"MAHALLELİ ŞİKAYETÇİ"
EGO yetkililerinin durak isteklerini "uygun alan bulunmadığı" gerekçesiyle reddettiğini ancak müsait olan yerler için de bekleme sırasına aldıklarını ifade eden Cevizlidere Mahallesi Muhtarı Eyüp Sabri Kılıç, "Çoğu mahallede bizimkinden daha az alan bulunan yerlere otobüs durakları koyulmuş. Ancak biz isteyince böyle bir cevap verdiler. Mahalleli bu durumdan son derece şikayetçi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Şemsiye altında otobüs bekliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN