Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ders başı yaptılar

Giriş Tarihi: 12.2.2013

Yarıyıl tatilinin ardından Ankara'daki yaklaşık 950 bin öğrenci ders başı yaptı. Hayırsever Melek İpek'in yaptırdığı ilk ve ortaokul da törenle öğrenime açıldı

2012-2013 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısı dün çalan zille yeniden başladı. Yarı yıl tatilinde dinlenme, aileleriyle vakit geçirme imkanı bulan öğrenciler tekrar sıralarına oturdu. Ankara'da yaklaşık 950 bin öğrenci ders başı yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yenimahalle'de öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı, ardından hayırsever tarafından yapılan okulun açılışını gerçekleştirdi.

"BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ"
İpek Holding tarafından yaptırılan Melek İpek İlk ve Orta Okulu'nun resmi açılışı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla gerçekleşti. Avcı, hayırsever aileye teşekkür ederek, "Bu hayırlı eserin yurdun dört bir tarafındaki başka hayırseverlerimize de örnek teşkil etmesini diliyorum" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise "Bugün adeta bizim düğünümüz" sözleriyle düşüncesini paylaştı.

YURT, OKUL YAPTIRIYOR
İpek ailesinin sadece bu yıl Gümüşhane'de, Tokat Turhal'da, Bergama'da, Kahramanmaraş'ta, Ankara'da okul ve yurt yaptırdığını anlatarak, "Asrın kampüsü diyebileceğimiz Altın Koza Üniversitesi'nin kampüsü de Yıldız'da, Oran'da yükseliyor. Kampus bittiği zaman Türkiye'nin yüz akı üniversite kampüslerinden biri olacak" dedi.

ZİL HEDİYE ETTİ
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Bakan Avcı ve Çelik'e ilk zili çalmaları için okul zili hediye etti. Öğrenciliği döneminde okullarda zillerin bunlarla çalındığını belirten Bakan Avcı, "Öğretmenimiz zili verir ve çaldırırdı. O zaman yaşadığım mutluluğu bugün bir kez daha yaşıyorum" diyerek okulun ilk zilini çaldı. Hüseyin Çelik'in de çaldığı zilin ardından Bakan Avcı, Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek ve Melek İpek'e takdir belgesi verdi.

ÖĞRENCİLERE TABLET BİLGİSAYAR VERİLDİ
Milli Eğitimi Bakanı Nabi Avcı FATİH Projesi kapsamında Yenimahalle Alparslan Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törene katılarak, burada öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı. Avcı, tablet bilgisayarların sadece birer araç olduğunu belirterek, "Bu bilgisayarlar derslerinize olumlu katkıda bulunur inşallah. Bunlar birer araç, asıl olan sizin kendi becerileriniz, düşünceleriniz, kendi fikirleriniz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ders başı yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN