Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Masaj' soruşturması

Çankaya Fatma Yaşar Önen Ticaret Meslek Lisesi yöneticisi N.A. hakkında ders saatinde öğrencilere masaj yaptırdığı iddiasıyla soruşturma açıldı

Lisede masaj ve taciz iddiası… Çankaya Fatma Yaşar Önen Ticaret Meslek Lisesi'nde okul yöneticisi N.A. hakkında erkek öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Öğrencilerin şikayeti üzerine görevlendirilen Milli Eğitim Denetmenleri'nin hazırladığı rapor, skandalın boyutlarını gözler önüne serdi. Denetmenler, yöneticinin görevinden alınarak başka bir ilçede bir okula öğretmen olarak görevlendirilmesini talep etti.

ÖVGÜLER YAĞDIRDI
Okula gelen müfettişler ilk olarak tacize uğradığını iddia eden öğrencilerle görüştü. İki öğrencinin N.A. ile ilgili "İlk önce bizi sevdiği için odasına çağırıyor zannetmiştik. Sonra konuşmalarımız cinsel içerikli bir hal almaya başladı. Bizim fiziksel özelliklerimize devamlı övgüler yağdırıyor, sapıkça sözler söylüyordu" dediği, müfettişlerin de hazırladıkları rapora bu cümleleri yazdığı öğrenildi.

İDDİALARI YALANLADI
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, yönetici hakkındaki iddialarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, savcılığın da konuyu takip ettiğini belirterek, "Soruşturma tamamlanmadan konuşmak doğru olmaz. Öğrencilerin bazı iddialar var. Biz de bu iddiaların doğruluğunu araştırmak için müfettişlerimizi gönderdik. Onlar konuyu araştırıyor. Soruşturma sürüyor" diye konuştu. Haberle ilgili ulaştığımız N.A. ise iddiaları yalanlayarak SABAH Ankara'ya açıklama yaptı. N.A., masaj iddiasıyla ilgili "O gün çok hastaydım. Odamdaki öğrenciler yardımcı olmak için 'masaj yapalım' dedi. Kendi istekleriyle yaptılar" dedi. N.A., soruşturma kapsamında iddia edilenlerin hiçbirinin doğru olmadığını vurgulayarak, "Okula geldiğim günden bu yana yaptığım çalışmalardan rahatsız olanlar var. Benim hakkında karalama kampanyası yapıyorlar. İftira atıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Masaj' soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN