Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Ötkün: Tükürük savaşı!

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Meieles tükürmedi, Melo tükürdü" demiş.
Desenize, "Tükürük Savaşı"na futbolumuzun en başında yer alan kişi de katıldı.
Uğraştığımız işe bak!
Futbol camiası haftalardır bir tükürük peşinde koşuyor. Türk futbolu son dönemde geri geri gidiyor. Tabiri caizse; "Can çekişiyor". Kimin umurunda. RTÜK de devreye girdi. Ancak, bazı spor programları, "Tükürük Savaşı"na ısrar ve inatla gaz (!) vererek devam ediyor.
Kısa bir süre önce, Forbes Dergisi'nde bir araştırma yayınlandı. Çeşitli konular hakkında sıralı listeler ile dünya çapında bilinirliğe ulaşan dergi, dünya futbolunda en zengin 20 takımı belirlemiş. İlk beş sırada; Manchester United, Real Madrid, Barcelona, Arsenal, Bayern Münih yer alıyor.
Listede yer alan 20 takımdan, 6'sı İngiltere, 5'i İtalya, 4'ü Almanya, 3'ü İspanya, 2'si ise Fransa'dan.
Spor manşetlerinin flaş transferlerle süslendiği Türkiye'den bir takım, bir gün bu listeye girer mi acaba?
Geçelim başka bir araştırmaya. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri federasyonu (IFFHS) Avrupa'nın en güçlü 20 ligini belirledi. Türkiye; İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda, Portekiz'in akasından sekizinci sırada yer alıyor.
Ehh. Buna da şükür. Yunanistan, Belçika, Avusturya, İsviçre, Romanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti'ni geride bırakmışız. Çek Cumhuriyeti dedik de aklımıza geldi. Adamlar, Manisa'da son zamanlarda havası iyice kaçan Milli Takımımızın arta kalan havasını da çekip aldılar. "Tükürük Savaşı"na müdahil olan Yıldırım Demirören, Milli Takımın kötü gidişini ''Altyapı''ya bağlamış.
Sıkışınca; "Altyapı". Yıllarca, "Üstyapı"dan "Altyapı"ya bir türlü gelemedik.
Sahi; kaç durak var? Yoksa, ayni güzergahta, dönüp duruyor muyuz?
Ancak, "Altyapı" sorunumuz olduğu, iki kere ikinin dört ettiği gibi kesin.
Aslında, "Tükürük Savaşı"nın olanca hızıyla sürdüğü futbolumuzda, sadece futbolcu için değil, yönetici, hatta teknik adamlar için de acil "Altyapı" operasyonu gerekiyor. Bu arada; "Melo tükürdü mü?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Ötkün: Tükürük savaşı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN